16 تعاونی مرزنشین در استان اردبیل تشکیل شد

تعاونی مرزنشین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار اردبیل گفت: در حال حاضر ۱۶ تعاونی مرزنشینان در استان اردبیل فعال بوده که انتظار می‌رود فعالیت این تعاونی‌ها در حیطه قوانین و مقررات در این حوزه باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، اقبال عباسی بعد از ظهر امروز در جلسه ستاد ساماندهی مبادلات مرزی استان اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر 16 تعاونی مرزنشینان در استان اردبیل فعال بوده که انتظار می‌رود فعالیت این تعاونی‌ها در حیطه قوانین و مقررات در این حوزه باشد.

وی با اشاره به اهداف راه‌اندازی و فعالیت تعاونی‌های مرزنشین بیان کرد: مهمترین هدف از تشکیل این تعاونی‌ها ارتقای سطح معیشت و تامین رفاه و آسایش بیشتر برای مرزنشینان بوده که باید تمامی فعالیت‌ها در این راستا هدفگذاری شده و از تخلفات در این حوزه جلوگیری شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار اردبیل گفت: باید میزان تحقق اهداف تشکیل تعاونی‌های مرزنشینان در استان اردبیل بررسی شود تا سود حاصل از فعالیت‌های این تعاونی‌ها در بین مرزنشینان که جامعه هدف بوده توزیع شده و از سودآوری آن به نفع تجار و واسطه‌گران جلوگیری شود.

عباسی با تاکید بر برخورد با تخلفات احتمالی در حیطه فعالیت‌های تعاونی‌ها تصریح کرد:‌ در صورت عقد قرارداد بین تجار و تعاونی‌های مرزی می‌توان فعالیت‌های این تعاونی‌ها را به طور شفاف بررسی کرده و از تخلفات در این حوزه جلوگیری کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار اردبیل افزود: باید سود حاصل از واردات کالاها نصیب خود تعاونی‌ها شود که راهکار این امر انعقاد قرارداد مالی با تجار و واسطه‌گران است تا زمینه‌ساز کوتاهی دست واسطه‌گران و بهره‌مندی مستقیم مرزنشینان از سود حاصل از این کار شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «16 تعاونی مرزنشین در استان اردبیل تشکیل شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات