سیاست‌های اداره امور مالیاتی اصفهان بر مبنای تحقق شعار سال/ امسال هیچگونه افزایش مالیاتی نداریم

مالیات مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان گفت: امسال با توجه به انتخاب عنوان «اقتصادمقاومتی، اقدام و عمل» بخشی از سیاست‌های ادارات امور مالیاتی اصفهان نیز در راستای تحقق این فرمان رهبر معظم انقلاب قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرضا، مراد امیری عصر امروز در حاشیه بازدید از اداره امور مالیاتی شهرستان شهرضا در جمع خبرنگاران شهرستان اظهار داشت: امسال با توجه به انتخاب عنوان «اقتصادمقاومتی، اقدام و عمل» بخشی از سیاست‌های ادارات امور مالیاتی نیز در راستای تحقق این فرمان رهبر معظم انقلاب قرار گرفته که مهم‌ترین عناوین آن شامل بخشودگی مالیاتی و عدم افزایش میزان مالیات‌ها بر اساس قوانین و بخشنامه‌های ابلاغی است.

وی افزود: امسال در مقایسه با سال گذشته هیچگونه افزایش مالیاتی انجام نشده و هر یک از مؤدیان در سال 95 به همان میزان مالیات پرداختی در سال 93 ، مالیات عملکرد سال 94 خود را پرداخت می‌کنند.

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان تصریح کرد: از طرف دیگر برابر اصلاحات قانون مالیات کشور، مالیات بر ارزش افزوده و عملکرد اشخاص همزمان با هم بررسی می‌شود و به این ترتیب مشکلاتی که در گذشته در زمینه آموزش و دفاتر مالیاتی وجود داشت، امسال برطرف شده است.

وی گفت: 3 درصد از 9 درصد عوارض و مالیات ارزش بر افزوده وصولی از مؤدیان مالیاتی به حساب شهرداری‌ها واریز می‌شود، با توجه به اوضاع اقتصادی و نامساعد بودن وضعیت مالی شهرداری‌ها لازم است شهروندان در پرداخت عوارض خود در موعد مقرر اقدام کنند تا پرداخت این ردیف مالیاتی از طرف شهرداری‌ها هم با مشکلی مواجه نشود.

امیری بیان کرد: در شرایط فعلی و با توجه به کاهش اتکاء دولت به درآمدهای نفتی لازم است مؤدیان مالیاتی چه در بخش مالیات بر ارزش افزوده و چه در سایر ردیف‌های مالیاتی با تسلیم به موقع اظهارنامه‌ها، دولت را در ارائه خدمات بهینه یاری کنند.

وی در زمینه مالیات مشاغل، اظهار داشت: آخرین مهلت ارسال اظهارنامه مالیاتی مشاغل پایان خردادماه است، صاحبان مشاغل لازم است هرچه زودتر نسبت به تسلیم اظهار نامه مالیاتی خود اقدام کنند تا مشمول پرداخت جریمه مقرر در قانون نشوند.

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان خاطرنشان کرد: صاحبان شرکت‌ها و اشخاص حقوقی نیز تا پایان تیرماه فرصت دارند تا اظهارنامه مالیاتی خود را تسلیم کنند، به علاوه با توجه به الکترونیکی شدن تمام امور مالیاتی در کشور این گروه از مؤدیان، با توجه به حجم فعالیت‌های شغلی، می‌توانند از مزایای پرداخت الکترونیک نیز برخوردار شوند.

وی بیان کرد: پرداخت مالیات در هر یک از ردیف‌های شغلی براساس معیارها و موازین دینی و اسلامی وضع شده و اقدامی است در راستای عمران و آبادانی کشور، بنابراین تأخیر در پرداخت مالیات از نظر قانونی و از نظر شرعی صحیح نیست.

امیری تصریح کرد: تا پایان سال گذشته 95 درصد از مؤدیان مالیاتی شهرستان شهرضا، اظهارنامه مالیاتی خود را تسلیم کرده‌اند و امید است با اطلاع رسانی انجام شده، امسال این میزان به صد‌در‌صد افزایش یابد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سیاست‌های اداره امور مالیاتی اصفهان بر مبنای تحقق شعار سال/ امسال هیچگونه افزایش مالیاتی نداریم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات