بازداشت 124 شکارچی متخلف شکار و صید در زنجان

شکارچیان سرپرست سابق حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: اکیپ گشت و کنترل شبانه‌روزی با هدف پایش مستمر واحدهای صنعتی و حفظ و حراست از محیط زیست در زنجان راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، ناصر جعفری ظهر امروز در مراسم معارفه مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد 10 ماهه خود در طول دوره سرپرستی این اداره کل اظهار داشت: توافق با خدمات پیشخوان دولت(10 خدمت قابل واگذاری به دفاتر پیشخوان دولت)، راه‌اندازی گروه سیار کنترل تخلفات شکار و صید اداره کل با تامین نیرو و تجهیز امکانات خودرویی از جمله اقدامات انجام گرفته در حوزه محیط زیست طبیعی بوده است.

وی تصریح کرد: پایش مستمر معادن استان، انجام سرشماری پرندگان سایتهای پرنده‌شناسی شناسایی شده استان، راه‌اندازی پاسگاه محیط‌بانی «گیلوان» به منظور پایش مستمر و شبانه‌روزی بخشی از منطقه شکار ممنوع خرمنه‌سر طارم و کاشت یونجه، گندم و جو در اراضی تحت مالکیت اداره کل در دشت سهرین با هدف تامین علوفه موردنیاز حیات وحش در زمستان از دیگر اقدامات انجام گرفته در حوزه محیط زیست طبیعی است.

سرپرست سابق حفاظت محیط زیست استان زنجان ابراز کرد: در حوزه محیط زیست انسانی نیز اخذ مجوز آزمایشگاه معتمد خاک اداره‌کل، راه‌اندازی اکیپ گشت و کنترل شبانه‌روزی پایش مستمر واحدهای صنعتی و سایر از جمله اقدامات انجام گرفته در 10 ماهه اخیر بوده است.

وی با اشاره به مدیریت مطلوب بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در منطقه شکار ممنوع خرمنه‌سر طارم و تشکیل جلسات مخاطرات زیست محیطی و مدیریت بحران در این راستا خاطرنشان کرد: محیط‌بانان و کارشناسان ذیربط به موقع به منظور پاکسازی و کنترل دقیق منطقه و پایش شبانه‌روزی اعزام شدند و در حال حاضر بر اساس آخرین گزارشات مورد خاصی از این بیماری در منطقه مشاهده نشده است.

جعفری در مورد عملکرد یگان حفاظت محیط زیست در 10 ماهه اخیر افزود: دستگیری 124 فرد متخلف به جرم انجام تخلفات شکار و صید، کشف لاشه یک قلاده پلنگ، هفت راس کل و بز، هفت راس آهو، 21 راس گراز و کشف لاشه 78 قطعه کبک، سه قطعه کبوتر، 32 قطعه چکاوک از اقدامات انجام گرفته در 10 ماهه فعالیت اینجانب به سمت سرپرستی حفاظت محیط زیست استان زنجان بوده است.

وی گفت: کشف 16 قبضه اسلحه قاچاق و 45 قبضه اسلحه مجاز (گلوله‌زنی، بادی و ساچمه‌ای) به همراه یک هزار و 458 تیر فشنگ از دیگر اقدامات انجام گرفته در 10 ماهه اخیر یگان حفاظت محیط زیست استان زنجان بوده است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازداشت 124 شکارچی متخلف شکار و صید در زنجان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات