آزاد سازی ۲۷ روستا در عملیات فلوجه/فرو ریختن استحکامات تکفیری ها

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه السومریه، رائد شاکر جودت رئیس پلیس عراق گفت: نیروهای عراقی موفق به آزاد سازی ۲۷ روستا از داعش در جریان آزاد سازی فلوجه شده اند.داعشی ها به دنبال بهره برداری از ۲۴۰ خانواده هستند اما نیروهای امنیتی هوشیارند.عملیات آزاد سازی با عزم راسخ ادامه دارد.

فرو ریختن استحکامات داعش در جنوب فلوجه

صباح النعمان سخنگوی نهاد مبارزه با تروریسم عراق گفت: نیروهای مبارزه با تروریسم به پیشروی به سوی عمق فلوجه ادامه می دهند.نیروها در دو محور دیگر با هدف در تنگنا قرار دادن داعش حرکت می کنند.اولویت نیروها گشودن گذرگاه های امن برای خروج غیر نظامیان از فلوجه است.

وی افزود: نیروهای مبارزه با تروریسم با حمایت هوایی موفق به انهدام خطوط دفاعی داعش در محور جنوبی فلوجه شدند و تروریست های داعش به سوی مرکز شهر فرار کردند.نبرد در فلوجه مطابق برنامه و در اسرع وقت رقم زده خواهد شد.

تسلط بر روستاهای ابو اصبع و عرب ناجی

یک منبع امنیتی اعلام کرد: نیروهای عراقی به رود فرات رسیده اند و راه را بر داعشی هایی که با قایق از رود فرات می گریزند قطع کرده اند.نیروهای مبارزه با تروریسم عراق به سوی پل التفاحه در الفلوجه برای آزاد سازی آن حرکت می کنند.

این منبع بیان کرد: نیروهای مبارزه با تروریسم بر روستای ابو اصبع در فلوجه مسلط شده اند و نیروهای پلیس نیز روستای عرب ناجی را به کنترل خود درآورده اند.

فرار داعش از البوجمیل و الزغارید

منابع وابسته به نیروهای مردمی بر مناطق البو جمیل و الزغارید پس از فرار داعشی ها از آن مسلط شدند.داعش به نیروهایش دستور داده است که از البوجمیل و الزغارید از طریق پل المفتول به سوی البو عکاش و البوهایس و الزرکیه عقب نشینی کنند.

این منابع بیان کردند: درگیری در ورودی منطقه العوینات واقع در شمال الصقلاویه جریان دارد.نیروها مناطق مجاور بیمارستان الاردنی در شرق فلوجه را از داعش آزاد کردند.

خارج کردن ۳۲ خانواده از روستای غنینان

سازمان بدر با صدور بیانیه ای تاکید کرد: نیروهای سازمان بدر ۳۲ خانواده را از روستای غینان در نزدیکی الصقلاویه در شمال فلوجه خارج کرده اند.این خانواده ها به نیروهای امنیتی تحویل داده می شوند تا در مکانی امن اسکان داده شوند.

آزاد سازی روستای الشیحه

منابع عراقی اعلام کردند: نیروهای امنیتی با کمک نیروهای مردمی روستای الشیحه در شمال الصقلاویه را آزاد و پرچم عراق را بر بالای مرکز پلیس آن به اهتزاز درآوردند.نیروهای در حال حرکت به سوی شهر فلوجه هستند.

آزاد سازی الصقلاویه

یک منبع وابسته به عملیات مشترک بیان کرد: نیروهای امنیتی موفق به آزاد سازی منطقه الصقلاویه به طور کامل و نصب پرچم عراق بر بالای آن شدند.

حرکت به سوی کوی الشهداء

منابع عراقی اعلام کردند: نیروهای عراقی پرچم عراق را بر بالای مرکز پلیس النعیمیه به اهتزاز درآوردند و در ادامه پیشروی ها به کوی الشهداء در جنوب فلوجه رسیدند.این نیروها درگیر جنگ خیابانی هستند.

نیروهای عملیات کننده در فلوجه

یوسف الکلابی سخنگوی هیئت نیروهای مردمی عراق گفت: نیروهایی که وارد شهر فلوجه خواهند شد و در عملیات آزاد سازی مرکز آن مشارکت خواهند داشت عبارتند از نیروهای نهاد مبارزه با تروریسم،نیروهای واکنش سریع وزارت کشور و نیروهای پلیس الانبار و عشایر استان الانبار.

وی افزود: نیروهای مردمی حامی این نیروها در اطراف فلوجه خواهد بود.

احداث خاکریز در پل التفاحه

منابع عراقی گزارش دادند که نیروهای مبارزه با  تروریسم، اقدام به گشودن خاکریز در نزدیکی پل التفاحه به منظور حمله به شهر کرده اند.

پرچم عراق بر بالای مرکز پلیس الصقلاویه

منابع وابسته به عملیات مشترک عراق بیان کردند: نیروهای عراقی پرچم عراق را بر بالای مرکز پلیس الصقلاویه نصب کردند.

خارج کردن ۸۰۰ غیر نظامی از فلوجه

رائد شاکر جودت رئیس پلیس عراق اعلام کرد: نیروهای امنیتی صدها غیر نظامی را که بیشتر آنها را زنان و کودکان تشکیل می دهند از منطقه السجر و البوسدیره خارج کرده اند.این غیرنظامیان به مرکز پلیس الانبار و شهرداری برده شده اند.

پیشروی های گسترده در محور الصقلاویه

منابع امنیتی عراقی بیان کردند: نیروهای امنیتی و مردمی عراق پیشروی های گسترده ای در محور الصقلاویه به دست آورده اند.

پاکسازی النعیمیه درجنوب فلوجه

عبدالوهاب الساعدی فرمانده عملیات آزاد سازی فلوجه گفت: نیروهای مشترک صبح امروز موفق به پاکسازی منطقه النعیمیه در ۱۶ کیلومتری جنوب فلوجه به طور کامل از داعش و نصب پرچم عراق بر بالای ساختمان های آن شدند.

وی افزود: در این عملیات دهها داعشی به هلاکت رسیده اند و شماری دیگر زخمی شده اند.نیروهای امنیتی اقدام به مین زدایی و پاکسازی بمب های کارگذاشته شده از سوی تکفیری ها از منطقه النعیمیه می کنند و منازل بمبگذاری شده را خنثی می کنند تا شرایط برای عبور خودروها در جنوب فلوجه فراهم آید.

کنترل بر جاده بین المللی

منابع عراقی گزارش دادند: نیروهای مردمی و امنیتی به پیشروی به سوی مناطق شمال فلوجه ادامه می دهند و جاده بین المللی را در اختیار گرفته اند.

پیشروی های موثر نیروهای عراقی همزمان با آغاز عملیات به سوی مرکز فلوجه

سلام عجمی سخنگوی شورای فلوجه گفت: نیروهای مشترک ارتش و پلیس و مردمی صبح امروز عملیات آزاد سازی مرکز فلوجه را از محور جنوبی از منطقه النعیمیه و محور شمالی از منطقه السجر و محور شرقی از الکرمه شروع کرده اند.

وی افزود: نیروهای مشترک پیشروی های گسترده ای برای آزاد مناطق انجام داده اند.

خبر در حال تکمیل...

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آزاد سازی ۲۷ روستا در عملیات فلوجه/فرو ریختن استحکامات تکفیری ها» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات