کاهش ذخایر ارزی عربستان طی ماه های اخیر/احتمال استقراض ریاض

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه روسیا الیوم، ذخایر ارزی عربستان سعودی در ماه آوریل گذشته به میزان ۲۴ میلیارد ریال( حدود ۶/۴ میلیارد دلار) کاهش یافت.

بر اساس این گزارش ذخایر ارزی عربستان در ماه آوریل گذشته نسبت به ماه قبل آن به میزان ۱/۰۶ درصد کاهش داشت و به ۲/۲۲۱ تریلیون ریال(حدود ۵۹۲ میلیارد دلار) رسید.

بودجه صندوق پول عربستان سعودی(ساما) در پایان ماه آوریل به ۲/۲۲۱ تریلیون ریال رسید؛ این در حالی است که این رقم در ماه مارس ۲/۲۴۵ تریلیون دلار بوده است. همچنین این رقم پایین ترین رقم در ۴۹ ماه اخیر و به طور مشخص از ماه اکتبر سال ۲۰۱۲ میلادی بوده است.

همچنین سرمایه گذاری های صندوق پول عربستان در اوراق بهادار در خارج نیز به ۱۴۴۸/۲ میلیارد ریال در پایان ماه آوریل گذشته کاهش یافته و میزان ارزش آن نیز ۲۶ درصد پایین آمده است.

ذخایر ارزی عربستان در پایان سال ۲۰۱۵ میلادی به میزان ۱۵/۸ درصد کاهش داشت و به ۲/۳۱ تریلیون ریال در مقایسه با ۲/۷۵ تریلیون ریال در پایان سال ۲۰۱۴ رسید؛ این رقم در طول ۷ سال اخیر نخستین بار رخ داد.

کارشناساسن اقتصادی معتقدند که کاهش ذخایر ارزی عربستان به دلیل کاهش قیمت نفت است که مقامات این کشور را مجبور می کند تا به سمت ذخایر و استقراض روی آورند تا بدین صورت با کمبود بودجه مقابله کنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کاهش ذخایر ارزی عربستان طی ماه های اخیر/احتمال استقراض ریاض» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات