چگونگی ترور ملا اختر منصور از حقیقت تا بهره‌برداری سیاسی

به گزارش مشرق، فارین پالسی امریکا در خصوص چگونگی ترور ملا اختر منصور به نقل از مقامات امریکایی گزارش میدهد که امریکایی‌ها به مخفیگاه و تحرک وی  دسترسی  از طریق شنود مخابراتی  داشته اند، در این گزارش می افزاید امریکایی‌ها می توانستند وی را ردیابی کنند.

همچنین براساس گزارش رادیو NPR از توئیت تام بومن، آمریکا حتی شماره سیم کارت وی را داشته است .در توئیت تام بومن(BOWMAN) عنوان شده که ملا منصور با موشکهای پهباد های امریکا کشته شد و منابعی به رادیو  NPR گفته اند که امریکا با دانستن سیم کارت وی ،اورا ردیابی کرده است .  

 صدای امریکا در گزارشی تحت عنوان چه کسی اطلاعاتی داد که منجر به حمله پهبادها علیه رهبر طالبان شد. آورده است که کارل اکنبری سفیر امریکا در کابل از سال 2009 تا 2011 گفته است که اطلاع از مکان ملا منصور سرنخی بود که امریکا نمی توانست از آن بگذرد وکسب این اطلاعات کار آسانی نبوده است .

روزنامه نیشن پاکستان نیز عنوان داشته است که مقامات پاکستان از دستگیری دو تن از مسئولان محلی به اتهام  دست داشتن صدور گذرنامه و کارت ملی با هویت جعلی برای ملا اختر منصور خبر دادند .
 
سخنگوی وزارت کشور پاکستان اعلام کرد که آژانس تحقیقات فدرال پاکستان اقدام به دستگیر کردن عزیز احمد خان کسی که در سال 2001 فرم درخواست کارت ملی رایانه ای با هویت ولی محمد را برای ملا اختر منصور تهیه کرده بود .دستگیر کرده است .

همچنین سایت گاردین در تحلیلی در این مورد عنوان داشته که مرگ ملا اختر منصور ممکن است سبب خشم پاکستان گردداما پاکستان در مقابل امریکا سابقه گذشت زیادی نسبت به رویکردهای امریکا دارد .

در هفته های اخیر اسلام آباد و واشنگتن بر سر معامله خرید جنگنده F16  که از سوی کنگره امریکا به مخاطره افتاده است در حال مذاکره هستند . امریکا استمرار کمک نظامی به پاکستان را منوط به برداشتن گامهایی از سوی پاکستان علیه شبکه حقانی که در قلمرو پاکستان در پناه این کشور به سر میبرند 'نموده است .

برخی رسانه های امریکا ازساعت اول انتشار اخبار ترور ملااختر رابگونه ای ناشیانه در صدد بوده به ویزایی ادعایی ج اا درپاسپورت پاکستانی وی منتسب نمایند و دریک خط شانتاژ دیگر  ترور ملااختر را محصول اقدامات مشترک ج ا ا و امریکا القا نمایند موضوعی که از خلال مستندات مراجع امریکایی  بی پایه بودن وتهی بودن ان ازحقیقت کاملا عیان میباشد.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چگونگی ترور ملا اختر منصور از حقیقت تا بهره‌برداری سیاسی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات