محمد نصیری یکی از مدل های من در ورزش است/ از ایران بابت پاک شدن ورزشکارانش تشکر می کنم

به گزارش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان تاماش آیان رئیس فدراسیون جهانی وزنه برداری در دیدار با هاشمی با اشاره به اهمیت وزنه برداری ایران در جهان گفت:در چند سال اخیر وزنه برداری ایران پاک شده است و این موضوع جای تقدیر دارد.

وی در ادامه افزود:من به عنوان هیئت رئیسه وادا اعلام می کنم که فدراسیون جهانی وزنه برداربی قصد دارد این ورز را از دوپینگ پاک کند و در این راه تمهیدات زیادی اندیشیده شده است طی 10 روز گذشته IOC درخواستی برای آزمایش مجدد نمونه‌های منجمد شده ورزشکاران المپیک پکن و لندن ارائه کرد که شوک بزرگی برای من بود چرا که 10 نمونه مثبت در المپیک پکن و 10 نمونه مثبت در المپیک لندن پیدا کردیم. در المپیک 2008 پکن 12 کشور و در المپیک 2012 لندن 5 کشور نمونه مثبت داشتند.

تاماش آیان در مورد پیشنهاد ایران برای رگزاری مسابقات باشگاهی وزنه برداری گفت:ایران در وزنه برداری از نام های بزرگ است و وزنه برداری بدون ایران نمی شود و پیشونهاد برگزاری مسابقات باشگاه ای جهان با وجود هزینه های یاد نشان می دهد در این کشور به وزنه برداری اهمیت زیادی داده می شود و این پیشنهاد را به صورت مکتوب ارائه دهید تا در این باره تصمیم بگیریم اما من معتقدم این مسابقات در صورت برگزاری به وزنه برداری کمک می کند.

وی افزود:قبل از دیدار با وزیر ورزش به وی گفتم که محمد نصیری برای من یک مدل در وزنه برداری است و خوشحالم کهدر این مکان عکس های این ورزشکاران فضا را تزئین کرده استو این حمایت شما باید از وزنه برداری ادامه یابد و هر ساله این کاپ را برگزار کنید و من معتقدم این فقط یک رقابت نیست بلکه ایران در ها را باز کرده است تا ورزشکاران به ایران بیایند و این به پیشرفت ورزش کمک زیادی می کند و من در حال حاضر احساس می کتنم در خانه خودم هستم و باعث افتخار من است که در ایران حضور دارم.

آیان با بیان اینکه موضوع دوپینگ این رشته کهن را تهدید می‌کند، تصریح کرد: تمام رسانه‌های دنیا از اخبار دوپینگ وزنه‌برداری پر شده است اما من به عنوان عضو هیأت رئیسه وادا می‌‌گویم که فدراسیون جهانی وزنه‌برداری به عنوان یک فدراسیون پیشتاز در مبارزه با این معضل گام برمی‌دارد. 

وی در مورد دوپینگ وزنه بردار روس که موفق به شکستن رکورد رضا زاده شده بود گفت: اگر چه این پرونده در حال طی کردن مراحل خود می باشد و نمونه های دوپینگ وی مثبت اعلام شده اما این ورزشکار حق دارد در این باره به دادگاه عالی ورزش شکایت کند و پس از آن ما اظهار نظر خواهیم کرد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-ورزش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «محمد نصیری یکی از مدل های من در ورزش است/ از ایران بابت پاک شدن ورزشکارانش تشکر می کنم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات