چرا باید از عربستان محافظت کنیم؟

به گزارش «شیعه نیوز»،  دونالد ترامپ،نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا بار دیگر از متحدان این کشور خواست تا به ازای حمایت های دفاعی واشنگتن،بهای بیشتری پرداخت کنند.ترامپ گفت ما از عربستان محافظت می کنیم در حالی که قبل از کاهش قیمت نفت عربستان سعودی روزانه یک میلیارد دلار از محل فروش نفت کسب درآمد کسب داشت.چرا باید عربستان این همه هزینه بیهوده به ما تحمیل کند . ما با این کار در واقع خطر را به جان خود می خریم.وی در این باره گفت:ما از ژاپن حمایت می کنیم،ما از عربستان سعودی حمایت می کنیم  اما حمایت نظامی آمریکا از کشورهای ثروتمندی مانند کره جنوبی و ژاپن در ازای هزینه های بسیار اندکی صورت می گیرد که این کشورها برای پرداخت آن توافق کرده اند.ترامپ افزود: ما برای آنها گندم می فرستیم و آنها به ما خودرو می دهند .من از دست آنها عصبانی نیستم . من از رییس جمهور نالایقی عصبانی هستم که اجازه داده چنین روندی در پیش گرفته شود.به حداکثر رساندن منافع آمریکا از طریق گفتگو و مذاکره اولویت شماره 1 سیاست خارجی ترامپ است.ترامپ و دستیارانش بارها تاکید کرده اند که او بهترین مذاکره کننده و آماده استفاده از مهارتش برای بازگرداندن منافع آمریکاست که در دوران ریاست جمهوری دموکرات ها از دست رفته است.نماینده جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا همچنین تاکید کرده است که این کشور باید برای پایان داده به حمایت از متحدانش آماده شود مگر اینکه آنها بهای بیشتری در ازای این حمایت ها پرداخت کنند.

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چرا باید از عربستان محافظت کنیم؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات