رییس پژوهشگاه نفت: خروج ارز برای خرید اولتراسانتریفیوژهای نفتی متوقف شد

«حمیدرضا کاتوزیان» امروز (دوشنبه) افزود: برای نخستین بار یک سازمان صنعتی و قدرتمند داخلی کشور برای استقلال صنعت نفت در این زمینه کمک می کند.
کاتوزیان گفت: ارزش قرارداد ممکن است تغییر کند اما اکنون با 30 میلیارد ریال آغاز می کنیم و اگر بخواهیم دستگاه های بیشتر بگیریم مبلغ افزایش می یابد.
وی ادامه داد: این قرارداد جدول زمانبندی مشخصی دارد و می تواند ادامه یابد.
به گفته وی، قرار است هفت دستگاه مورد نیاز پژوهشگاه با همکاری سازمان انرژی اتمی ساخته شود.
کاتوزیان گفت از این دستگاه ها برای جداسازی نفت از سنگ استفاده می شود.
به گفته وی، یکی از موضوع های مورد علاقه در آزمایشگاه های صنعت نفت مربوط به شکل جریان نفت داخل سنگ، مشخصه های نفت حاصل از آن و... است که این سانتریفیوژها به فهم این موضوع کمک می کند.
رییس پژوهشگاه صنعت نفت ابراز امیدواری کرد تا سال آینده این دستگاه ها به بهره برداری برسد.
به گزارش ایرنا، تفاهمنامه ساخت اولترا سانتریفیوژ میان سازمان انرژی اتمی و پژوهشگاه صنعت نفت با حضور «علی اکبر صالحی» معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی، عصر دوشنبه در سازمان انرژی اتمی امضا شد.
به گفته صالحی، مواد به کار رفته در سانتریفیوژهای سازمان انرژی اتمی مورد برای بخش سلامت مایع است و سانتریفیوژهای مربوط به صنعت نفت با مواد مایع و جامد کار می کند.
رئیس سازمان انرژی اتمی اعلام کرد سانتریفیوژهایی که به صنعت نفت تحویل می شود، بدون پیش پرداخت است.
سیام**2021**اقتصام**1961

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رییس پژوهشگاه نفت: خروج ارز برای خرید اولتراسانتریفیوژهای نفتی متوقف شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات