استاندار فارس: رمز موفقیت تشکل های مردم نهاد استقلال آنها است

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید محمد علی افشانی، دوشنبه در نشست دبیران سازمان های مردم نهاد جوان فارس در شیراز افزود: افرادی که می خواهند فعالیت اجتماعی داشته باشند باید صرفا با احساس مسئولیت اجتماعی وارد این حوزه شوند و از دخیل کردن مسائل شخصی خودداری کنند.
وی ادامه داد: اگر فعالان تشکل های اجتماعی غیردولتی می خواهند نهادهای اجتماعی قدرتمندی باشند که نیاز قطعی جامعه نیز هست باید نگاهشان را اصلاح کرده و از دولت و نهادهای عمومی غیر دولتی انتظار کمک نداشته باشند.
او گفت: اگر بنا باشد تشکل های مردم نهاد به دولت یا مجموعه های دیگر تکیه کنند باید از این مجموعه ها حرف شنوی هم داشته باشند و بنابراین نمی توانند آنگونه که باید نقد کنند.
وی، با اشاره به برگزاری سه رویداد مهم ورزشی از جمله مسابقات جهانی کشتی در شیراز گفت: برخی مدیران کار نمی کنند و حرف می زنند و برخی کار می کنند و بیان نمی کنند که هیچ کدام درست نیست، مدیری که کار می کند باید اقداماتی که کرده را بیان کند.
استاندار فارس اضافه کرد: اینکه انتظار یک آینده روشن و آزادی و سربلندی برای کشور متصور شویم بدون حضور و دخالت نهادهای اجتماعی غیردولتی مانند دیدن سراب به جای آب است.
وی، سرمایه هر کشور را مشتمل بر سرمایه فیزیکی، سرمایه انسانی و سرمایه اجتماعی دانست و افزود: سرمایه اجتماعی به معنای اعتماد به یکدیگر، صداقت، راستی و استوار بودن بر عهد و پیمان است که نهادهای اجتماعی غیردولتی باید بتوانند اعتماد نسبت به خودشان را در میان مردم ایجاد کنند.
افشانی، توسعه پایدار را پاسخگویی به نیاز امروز جامعه بدون فدا کردن حقوق نسل های آینده دانست و بیان داشت: حفظ محیط زیست به عنوان نیاز همیشگی توسعه پایدار، صرفا با مداخله و حساسیت نهادهای اجتماعی غیردولتی امکان پذیر است.
او افزود: نهادهای اجتماعی غیردولتی هم باید توجه داشته باشند که در هر موضوعی که برای پاسخگویی به نیازهای امروز مردم ورود می کنند به حفظ منافع نسل های آینده نیز توجه داشته باشند.
وی گفت: البته وجود نهادهای اجتماعی غیردولتی یک ضرورت است اما این بدان معنا نیست که تعداد این نهادها هرچه بیشتر باشد بهتر است بلکه چند نهاد نهاد اجتماعی قدرتمند بهتر است از نهادهای متعددی که از قدرت و تاثیرگذاری مناسبی برخوردار نیستند.
استاندار فارس، ضمن تاکید بر لزوم فعالیت احزاب قدرتمند در کشور ادامه داد: وجود احزاب قدرتمند در کشور کمک می کند که یک دانشجویی که می خواهد فعالیت سیاسی کند، مجبور نباشد که هزینه فعالیت خود را بپردازد بلکه از سوی حزب مورد حمایت قرار گیرد.
او ادامه داد: اگر نهادهای اجتماعی غیردولتی به گونه ای رفتار کردند که یک مدیر مجبور شود که به نقد آنها پاسخ عملی دهد و رفتارش را اصلاح کند، موفق بوده اند.
افشانی، محله محوری را از جمله اقدامات مناسبی دانست که باید از سوی تشکل های مردمی مورد توجه قرار گیرد.
استاندار فارس بیان کرد: اگر تشکل های مردم نهاد بتوانند محله ای مانند محله سنگ سیاه را سالم سازی کنند کار بسیار بزرگی کرده اند و در این خصوص از آنها حمایت خواهیم کرد.
6122/ 5054

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار فارس: رمز موفقیت تشکل های مردم نهاد استقلال آنها است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات