تولید بارش شهابی مصنوعی برای المپیک 2020 -آکا

سایت علمی ، اخبار علمی آکااخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از راسخون؛ بخش اخبار فناوری:

به گزارش آکاایران: تولید بارش شهابی مصنوعی برای المپیک 2020

,تولید,بارش,شهابی,[categoriy]

تولید بارش شهابی مصنوعی برای المپیک 2020

تولید بارش شهابی مصنوعی برای المپیک 2020 -آکاتولید,بارش,شهابی,مصنوعی,المپیک

آکاایران: تولید بارش شهابی مصنوعی برای المپیک 2020

 یک شرکت ژاپنی قصد دارد برای المپیک 2020 در توکیو یک بارش شهابی ساخت دست بشر تولید کند.

 

به گزارش جوان ایرانی به نقل از ایسنا ، این بارش شهابی مصنوعی موسوم به "بوم آسمان" به بینندگان اجازه خواهد داد در مسافتی 190 کیلومتری به مشاهده آن بپردازند.

 

این رویداد از زمین اجرا نشده بلکه شرکت Star-ALE آن را از فضا انجام خواهد داد.

 

هنوز تا المپیک توکیو زمان زیادی باقی است اما این شرکت ژاپنی قصد دارد مجموعه ماهواره های کوچک خود را با یک نوع خاصی از لوازم آتش بازی در سال آینده پرتاب کند.

 

هر میکروماهواره حدود 500 الی 1000 تکه گلوله ویژه موسوم به "ذرات اخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی - " را با خود حمل خواهد کرد. زمانی که این گلوله ها مجددا وارد جو زمین می شوند، روشن شده و با درخششی قوی، یک شهاب باران ساخت دست بشر را ایجاد خواهند کرد.

 

این گلوله های درخشان در ارتفاع حدود 55 تا 80 کیلومتری زمین، آسمان را با یک نمایش فضایی دیدنی پوشش خواهند داد. برخلاف نمایش های آتش بازی کوچک، این بارش شهابی مصنوعی حدود 30 میلیون بیننده را محضوظ خواهد کرد.

 

به گفته شرکت Star-ALE، بوم آسمان نه تنها یک تیر شهاب آسمانی بلکه یک بارش شهابی را خواهد ساخت.

 

این گلوله های زیبا از هزینه زیادی برخوردار بوده و هر شهاب سنگ مصنوعی حدود 8100 دلار هزینه خواهد داشت. این قیمت شامل هزینه های ساخت و پرتاب میکروماهواره ها نیست.

 

فرمول اسرارآمیز این گلوله ها در دانشگاه نیهون آزمایش شده است. نتایج نشان داد که درخشش گلوله ها می تواند بیشتر از آلودگی نوری توکیو باشد.

 

اگرچه ابری بودن آسمان می تواند مشکل آفرین باشد، اما Star-ALE گفته که این بارش مصنوعی می تواند حداقل 100 دقیقه قبل از شروع، متوقف شود. این ویژگی به برگزارکنندگان مراسم اجازه خواهد داد تا زمان برنامه خود را برای وقتی که آسمان صافتر است، تغییر دهند.

 
[ منبع این خبر سایت آکاایران-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تولید بارش شهابی مصنوعی برای المپیک 2020 -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات