بازدید هیات رسانه ای مغرب از موسسه مطبوعاتی ایران

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، اعضای هیات رسانه ای مغرب شامل خلیل ادریسی هاشمی مدیرعامل خبرگزاری ماپ مغرب ، رشید محیل معاون وی و همچنین محمد الشریگی کاردار سفارت مراکش در ایران ضمن بازدید از بخش های مختلف این موسسه در جریان روند فعالیت های روزنامه نگاران و خبرنگاران این رسانه قرار گرفتند.
خلیل ادریسی هاشمی مدیرعامل ماپ در دیدار با محمد تقی روغنی ها مدیر عامل موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران و محمد فاضلی مدیر مسوول روزنامه ایران با ابراز خرسندی از ملاقات با همکاران رسانه ای درایران، ابراز امیدواری کرد که روابط تهران- رباط از طریق رسانه های دو کشور گسترش یابد.
وی با آرزوی توسعه و تعمیق روابط کشورش با جمهوری اسلامی ایران ابراز امیدواری کرد دیدار و گفت و گوی همکاران رسانه ای دو کشور منجر به تقویت و گسترش روابط دوطرف شود.
ادریسی اظهار داشت مایل است از میزان پیشرفت های کشورهای منطقه آگاه شود و رسانه ها مانند صنعت سینما می توانند در این زمینه بسیار کمک کنند .
مدیر عامل خبرگزاری مراکش ،این خبرگزاری را مهم ترین رسانه در مغرب معرفی و آمادگی سازمان مطبوع خود را برای همکاری با سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی و موسسه مطبوعاتی ایران در حوزه های آموزشی و تبادل اخبار اعلام کرد.
ادریسی هاشمی افزود : تحلیل های دقیق و درست خبری از رخدادها و تحولات منطقه می تواند به رشد آگاهی مردم کشورهای ما برای چگونگی برخورد با آنها کمک کند و در این راه رسانه های مغرب و ایران می توانند با همکاری مشترک و تبادل اطلاعات و خبر گام های موثری بردارند.
وی با اشاره به اینکه مردم کشورش تمایل بسیاری به شناخت فرهنگ ایران دارند، اضافه کرد: مغرب خود در گفت و گوی ادیان پیشرو بوده و معتقد است این تلاش و گفت و گو می تواند میان مسلمانان بهتر جریان داشته باشد.
ادریسی هاشمی خاطر نشان کرد ایران و مغرب از امکانات و زمینه های خوبی برای همکاری های اقتصادی ، سیاسی و فرهنگی و رسانه ای برخوردارند و کافی است از فرصت های موجود بهتر استفاده کنند و امروز حضور ما در اینجا خود یک تلاش موفقیت آمیز در این زمینه است.
در این دیدار محمد تقی روغنی ها نیز با استقبال از پیشنهاد همکاری های آموزشی و تبادل خبر بین دوطرف ، مصیب نعیمی مدیر مسئول روزنامه عربی زبان الوفاق را جهت همکاری بهتر معرفی کرد.
وی گفت: ما نیز از خبرهایی که از مغرب منتشر می شود در روزنامه های انگلیسی و عربی زبان خود استفاده می کنیم.
مدیر مسوول موسسه مطبوعاتی فرهنگی ایران با اشاره به اقدامات گروه های تروریستی در منطقه که چهره زشتی از اسلام را نشان می دهند گفت امیدوارم رسانه های دو کشور به گونه ای تلاش کنند که چهره خوبی از اسلام و مسلمانان در جهان ارایه شود.
حضور در بخش های تحریریه ایران ، روزنامه الوفاق، ایران ورزشی، ایران سپید، ایران دیلی، ایران آنلاین ، گفت و گوی صمیمانه با روزنامه نگاران ، خبرنگاران ، سردبیران و دبیران از جمله برنامه های هیات رسانه ای مغرب از موسسه 'ایران' بود.
مغرب یا مراکش ، کشوری در شمال غربی آفریقا است؛ ساحلی طولانی با اقیانوس اطلس دارد که از شمال به جبل‌الطارق و دریای مدیترانه می‌رسد. مغرب از سوی شرق با الجزایر، از غرب با اقیانوس اطلس، از جنوب با موریتانی و از شمال با دریای مدیترانه همسایه‌ است.
بر اساس آمارهای موجود حدود 650 نشریه به زبانهای عربی و فرانسوی در این کشور منتشر می‌ شود که غالباً متعلق به احزاب و گروه‌های سیاسی یا دولتی است.
فراهنگ**9362**1355** 1568

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازدید هیات رسانه ای مغرب از موسسه مطبوعاتی ایران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات