تقوی: اقتصاد مقاومتی در فضای فرهنگی جامعه معنا پیدا می کند

حجت الاسلام سید رضا تقوی در پایان هفتاد و سومین نشست شورای فرهنگ عمومی استان تهران که در مجتمع آدینه برگزار شد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: اگر فرهنگ خودش را کنار بکشد اقتصاد در آن حوزه با مشکلاتی روبه رو خواهد شد به همین منظور دستگاههای فرهنگی این موضوع را در دستور کار خود قرار داده اند.
رییس شورای فرهنگ عمومی استان تهران ادامه داد: دستور کار این جلسه فعالیت فرهنگی و تبلیغی دستگاههای اجرایی عضو در خصوص شعار سال (اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل)، محورهای پیشنهادی و تعیین شده از سوی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور در خصوص تحقق شعار سال بود.
وی خاطرنشان کرد: در بحث های انجام شده در این نشست هر دستگاهی ملزم شد بر اساس تقسیم بندی وظایف خویش برنامه خود را ارائه دهد.
حجت الاسلام تقوی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی در بخش فرهنگ دو نوع مخاطب عام و خاص دارد تصریح کرد: مخاطب خاص شامل دستگاههای تخصصی فرهنگی است و مخاطب عام همان عموم مردم هستند که دستگاههای فرهنگی باید در مسیر فرهنگ سازی با آنان روبه رو شوند.
رییس شورای فرهنگ عمومی استان تهران درخصوص فرهنگ سازی کار گفت: در این مسیر باید فرهنگ کار و تولید را تشویق کنیم و بتوانیم اموری مانند قاچاق را به عنوان یک کار ضد ارزش و ضد منافع ملی در ذهن مردم جا بندازیم و اینکه مردم در ارتباط با تولیدات داخلی حساس شده و عطش خرید اجناس خارجی را با کار فرهنگی فروکش کنیم.
وی خطاب در خصوص ارتقای کیفیت تولیدات داخلی نیز گفت: باید با عرضه محصولات کیفی مردم را به خرید تولیدات داخلی ترغیب کنیم و همچنین ستادهای نظارتی فعالیت بیشتری داشته باشند.
حجت الاسلام تقوی افزود: یکی دیگر از دستورات این جلسه تبیین برنامه ها و سیاست های ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز استان تهران است.
رییس شورای فرهنگ عمومی استان تهران تاکید کرد: با توجه به اینکه تهران یک شهر اسلامی است و باید هنگام اقامه نماز صدای اذان از همه کوچه ها و خیابانها شنیده شود باید در مساجد برای نمازگزاران باز باشد.
وی گفت: مساجد و یا دستگاههای اجرایی که امام جماعت ندارند باید نسبت به حضور امام جماعت اقدام شود.
به گفته تقوی از سوی مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران پیشنهاد تشکیل کمیته ای برای اقامه نماز شد که براساس آن برای رفع نیازها و امکانات نمازخانه ها از بخش خصوصی و داوطلبینی که آمادگی دارند استفاده شود.
هفتاد و سومین نشست شورای فرهنگ عمومی استان تهران به ریاست حجت الاسلام سید رضا تقوی و با حضور برزین ضرغامی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اسفندیار چهاربند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران و جمع دیگری از اعضای شورای فرهنگ عمومی استان تهران برگزار شد.
تهرام/7243/1699//1348

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تقوی: اقتصاد مقاومتی در فضای فرهنگی جامعه معنا پیدا می کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات