نایب رئیس اتاق ایران:فرهنگ مجوزگرایی به محیط کسب و کار لطمه وارد کرده است

به گزارش خبرنگارعلمی ایرنا، پدرام سلطانی عصر دوشنبه در آئین اختتامیه چهارمین جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری در مرکز همایش بین المللی دانشگاه شهید بهشتی در سخنانی افزود: امروز متاسفانه شرکت های دانش بنیان در کشورمان برای شناخته شدن و ادامه کار باید خود را در مراجع مربوطه به اثبات برسانند.
وی با تاکید بر اینکه رواج فرهنگ مجوزگرایی در محیط کسب و کار فقط ایجاد رانت و امتیازات خاص برای گیرندگان آن فراهم کرده است، گفت: این در حالی است که اثبات شرکت های دانش بنیان تنها در تولید و ایجاد ارزش افزوده تعریف شده است.
نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی در ادامه با بیان اینکه سال گذشته در مجلس شورای اسلامی قانون شناسایی مجوزهای کسب و کار بررسی شده است، گفت: پس از این بررسی ها مشخص شد سالانه بیش از دو هزار و 200 مجوز برای سازمان های اقتصادی صادر می شود. مجلس در ادامه دولت را موظف کرد این مساله را اصلاح کند.
وی افزود: تاکید بر داشتن مجوز تنها باعث می شود برخی از بنگاه هایی که در حوزه فناوری و دانش بنیان موفق به دریافت این برگه ها شده اند تنها با گرفتن رانت و خوراک دولتی سرمایه برای خود تامین می کنند.
سلطانی در ادامه با تاکید بر اینکه در محیط کلان فعلی اقتصادی هیچگاه نمی توان از فناوری حمایت کرد، گفت: در کشورهای خارج فناوری، تسهیلات به تولیدکنندگان محصولات دانش بنیان براساس ضوابط بسیار ساده و بدون هیچ گونه دریافت مجوزی است.
ادامه دارد.
علمی**1836**1311**3061**1440

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نایب رئیس اتاق ایران:فرهنگ مجوزگرایی به محیط کسب و کار لطمه وارد کرده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات