گودرزی: ایران برای حمایت و توسعه وزنه برداری جهان آمادگی کامل دارد

به گزارش ایرنا از وزارت ورزش و جوانان، محمود گودرزی عصر امروز (دوشنبه) در دیدار با تاماش آیان و برخی از اعضای هیات رئیسه فدراسیون جهانی و آسیا و آفریقا، شکل گرفتن وزنه برداری در ایران را از اوایل پیدایش المپیک نوین دانست و افزود: کشور ایران همواره در اکثر دوره های المپیک، در رده های اول تا سوم، قهرمانانی ارزنده و سال ها قهرمانی سنگین وزن دنیا را در اختیار داشته است.
وزیر ورزش و جوانان رشته های وزنه برداری، کشتی و تکواندو را ستون های اصلی ورزش ایران در المپیک عنوان کرد و افزود: در واقع طی دوره های متمادی المپیک، وزنه برداری و کشتی بار اصلی افتخارات ایران را به دوش کشیده اند.
وی با اشاره به سابقه 60 ساله فدراسیون وزنه برداری ایران، خاطرنشان کرد: فدراسیونی منسجم و بسیار قوی در ایران فعالیت می کند که ورزشکاران آن نسبت به کشورهای دیگر از لحاظ دوپینگ پاک ترین هستند.
گودرزی در عین حال افزود: مجموعه ورزش ایران نسبت به بسیاری از کشورهای صاحب عناوین قهرمانی پاک تر است چرا که هم خود ورزشکاران و هم مجموعه مدیریت آن نسبت به دوپینگ و دیگر آلودگی ها حساسیت خاصی دارند.
وزیر ورزش و جوانان از انجام 400 تست دوپینگ از سوی نادوی ایران طی سال گذشته خبر داد و گفت: گاهی جوانی به اشتباه مکملی مصرف می کند که مشکل ایجاد می شود و نباید این را با برنامه های دوپینگ سازمان یافته یکسان دانست.
وی از آیان و دیگر اعضای فدراسیون جهانی و آسیایی خواست تا وزنه برداری ایران را برای حضور در مجموعه مدیریتی این مجامع و کسب کرسی های بین المللی یاری کنند.
به گفته گودرزی این تعامل و ارتباط متقابل می تواند به وزنه برداری جهان کمک کند.
رئیس فدراسیون بین المللی وزنه برداری صبح امروز به منظور حضور در مسابقات گزینشی المپیک جام فجر، وارد تهران شد. وی فردا به همراه دیگر اعضای فدراسیون جهانی و آسیایی در افتتاحیه این رقایت ها حضور می یابد.
ورزشی(1)**1379

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گودرزی: ایران برای حمایت و توسعه وزنه برداری جهان آمادگی کامل دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات