وزیر خارجه‌ ترکیه‌: کردها باید حذف شوند

مولود چاوش اوغلو، وزیر امور خارجه‌ ترکیه‌ اعلام کرد که‌ ترکیه‌ آماده‌ است تا در عملیات های نظامی در داخل خاک سوریه‌ شرکت کند، تنها به‌ این شرط که‌ شبه نظامیان کرد سوری از این عملیات‌ها حذف شوند. خبرگزاری مهر: وزیر امورخارجه‌ ترکیه‌ اعلام کرد که‌ ترکیه‌ آماده‌ است تا در عملیات های نظامی در داخل خاک سوریه‌ شرکت کند، تنها به‌ این شرط که‌ کردهای سوریه‌ حذف شوند.

به‌ گزارش حریت دیلی، مولود چاوش اوغلو، وزیر امور خارجه‌ ترکیه‌ اعلام کرد که‌ ترکیه‌ آماده‌ است تا در عملیات های نظامی در داخل خاک سوریه‌ شرکت کند، تنها به‌ این شرط که‌ شبه نظامیان کرد سوری از این عملیات‌ها حذف شوند.

بر اساس این گزارش، حمایت های آمریکا از شبه نظامیان کرد سوری که ترکیه آنها را گروهی تروریستی و مرتبط با پ ک ک می داند موجبات اختلافات ترکیه‌ و آمریکا را فراهم کرده است. همین امر موجب شده است تا ترکیه از مشارکت آمریکا و کردهای سوری در جریان آزاد سازی به رقه ابراز نگرانی کنند و پیشنهاد مشارکت نظامیان ترک در عملیات های ارتش آمریکا در سوریه بدون حضور کردها را دهند.

چاوش اوغلو در ادامه‌ می افزاید: اگر آمریکایی ها پیشنهاد ما را بپذیرند کماندوهای ویژه‌ ترکیه‌ با آرم خویش آماده‌ اند تا در داخل خاک سوریه‌ به‌ کماندوهای ویژه‌ آمریکا در عملیات های نظامی کمک کنند.

وی گفت: موضوع مورد گفتگوی ما و آمریکا بستن منبج در اسرع وقت و گشودن جبهه دوم است که ما می گوییم بسیار خوب جبهه دوم باید گشوده شود اما بدون گروه پی وای دی.

وزیر خارجه‌ ترکیه‌ تاکید کرد: نیروهای ویژه‌ نظامی ترکیه‌، ناتو، واشنگتن، پاریس و برلین می توانند از اپوزیسیون ضد اسد موسوم به‌ ائتلاف ریاض پشتیبانی کنند.

وی در ادامه به انتقاد از مسکو و واشنگتن به خاطر حمایتهایشان از شبه نظامیان کرد سوری پرداخته و گفت: متاسفانه آمریکا و روسیه یک گروه تروریستی را شریک خود به شمار می آورند و از آنها حمایت می کنند.

چاوش اوغلو همچنین با اشاره به تاخیر آمریکا در استقرار موشک اندازهای سبک در مرز ترکیه و سوریه با انتقاد از آمریکا گفت: متاسفانه آمریکایی ها به وعده های خود عمل نمی کنند.

گفتنی است ترکیه نیروهای کرد سوری پی وای دی را گروهی تروریستی و مرتبط با گروه پ ک ک می داند در حالیکه آمریکا آین گروه را نه تنها تروریستی نمی داند بلکه از نزدیکترین شرکای خود در درگیری های سوریه می داند.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر خارجه‌ ترکیه‌: کردها باید حذف شوند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات