زیرساخت های اینترنتی نیاز به فناوری های جدید دارند -آکا

آموزش کامپیوتر و اینترنت ، دیجی آکادنیای اینترنت

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش وب و اینترنت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- متخصصان علوم فناوری معتقدند که در صورت عدم طراحی فناوری جایگزین برای سیستم های فیبر نوری به زودی شاهد یک بحران جهانی در زمینه زیرساخت های اینترنتی خواهیم بود.

,زیرساخت,اینترنتی,نیاز,[categoriy]

زیرساخت های اینترنتی نیاز به فناوری های جدید دارند

زیرساخت های اینترنتی نیاز به فناوری های جدید دارند -آکازیرساخت,اینترنتی,نیاز,فناوری,جدید,دارند

آکاایران: زیرساخت های اینترنتی نیاز به فناوری های جدید دارند

متخصصان علوم فناوری معتقدند که در صورت عدم طراحی فناوری جایگزین برای سیستم های فیبر نوری به زودی شاهد یک بحران جهانی در زمینه زیرساخت های اینترنتی خواهیم بود.

به گزارش آکا ایران به نقل از رایورز به نقل از وب سایت خبری تحلیلی Engadget، امروزه زیرساخت اصلی انتقال اینترنت در سطح جهانی، فیبرهای نوری هستند ولی متخصصان معتقدند که این فناوری پتانسیل لازم برای سازگاری با سرعت رشد نیاز به انتقال داده ها را ندارند.

متخصصان معتقدند که در طول چند سال آینده شاهد این خواهیم بود که میزان داده های موجود در صف انتقال از طریق زیرساخت های فیبر نوری در جهان بیش از ظرفیت این زیرساخت ها هستند.

 ,زیرساخت,اینترنتی,نیاز,[categoriy]

زیرساخت های اینترنتی نیاز به فناوری های جدید دارند


به این ترتیب عملا اقتصاد جهانی با چالشی بزرگ روبرو خواهد شد که ممکن است میلیاردها دلار ضرر را برای شرکت های بزرگ بین المللی به همراه داشته باشد.

شایان ذکر است که در حال حاضر بیش از ۲ میلیارد کیلومتر فیبر نوری در جهان به عنوان بدنه اصلی انتقال داده ها عمل می کند که حتی دو برابر شدن آن ها نیز در طول چند سال آینده مشکل یاد شده را رفع نخواهد کرد.

با این شرایط تنها ابداع یک فناوری جدید می تواند این گره بزرگ را بازکرده و آینده شبکه جهانی را تضمین کند که البته هنوز هیچ نشانه ای در زمینه چنین فناوری کارگشایی وجود ندارد.
 [ منبع این خبر سایت آکاایران-تکنولوژی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زیرساخت های اینترنتی نیاز به فناوری های جدید دارند -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات