وزیر دفاع: تهدید را با تهدید جواب میدهیم

وزیر دفاع گفت: اصل اساسی در دین، سیره پیامبر (ص) و اندیشه‌های دفاعی مقام معظم رهبری این است که جامعه اسلامی هیچ‌گاه نگاه تجاوزگرانه به احدی نداشته باشد. خبرگزاری ایسنا: وزیر دفاع گفت: اصل اساسی در دین، سیره پیامبر (ص) و اندیشه‌های دفاعی مقام معظم رهبری این است که جامعه اسلامی هیچ‌گاه نگاه تجاوزگرانه به احدی نداشته باشد.

سردار حسین دهقان طی سخنانی در سومین همایش تبیین اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای که در دانشگاه مالک اشتر برگزار شد، با تاکید بر اینکه جامعه اسلامی به هیچ وجه نگاه تجاوزگرانه ندارد، اظهار کرد: همین جامعه اسلامی در مقابل هر تجاوز و تعدی به جوامع اسلامی که در پیوند با ما هستند تمام توان خود را برای مقابله به کار خواهد گرفت و نه تنها تهدید را نمی‌پذیرد بلکه تهدید را با تهدید جواب می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه جامعه اسلامی همواره باید در مقابل تهدیدها آماده باشد، تصریح کرد: جامعه اسلامی باید آمادگی و قابلیت خود را به دشمن نشان دهد که دشمن به هیچ وجه در جامعه اسلامی طمع نورزد.

دهقان با اشاره به اهمیت توان بازدارندگی در جامعه اسلامی از طمع دشمنان گفت:‌ بازدارندگی امت اسلامی تا جایی باید باشد که دشمن به خود اجازه ندهد علیه امت اسلامی اقدامی را انجام دهد.

وی با بیان اینکه برای تبیین اندیشه‌های هر متفکر، ابتدا باید چارچوب ذهنی و پارادایمی که نظریه‌ها در آن بیان شده است را به خوبی بشناسیم، خاطر نشان کرد: وقتی در مورد اندیشه‌های امام (ره) و رهبری بررسی می‌کنیم آن چیزی که همه گفتار و رفتار و مواضع و اقدامات عملی و حتی فکری را هدایت می‌کند، مکتب اسلام و تشیع است. پس وقتی به مباحث امام (ره) و رهبری وارد می‌شویم باید مهارت، اشراف و تخصص لازم را داشته باشیم تا فرایند بررسی‌هایمان با الزامات و چارچوب‌های فکری تناسب داشته باشد.

وی تصریح کرد: برای تبیین اندیشه‌های دفاعی مقام معظم رهبری باید به خوبی در مورد فلسفه دفاع در اسلام مطالعه داشته باشیم.

دهقان در ادامه به برخی ویژگی‌های جامعه اسلامی اشاره کرد و گفت:‌ در نگاه اسلامی دفاع واجب کفایی است و همه آحاد جامعه اسلامی باید همواره آماده دفاع از اسلام، امت اسلامی، جامعه اسلامی و سرزمین اسلامی باشد فارغ از آنکه این جغرافیا کجا باشد.

وی افزود: برخی از ما می پرسند در سوریه یا عراق چه می‌کنید و جواب این سوال روشن است چرا که بخشی از جهان اسلام مورد حمله قرار گرفته و باید ازآن دفاع کنیم.

دهقان تاکید کرد: بررسی اندیشه‌های دفاعی مقام معظم رهبری به عنوان مرجع تقلید، متفکر اسلامی و رهبری جامعه اسلامی که امام این امت است و وظیفه صیانت از امنیت فرد، گروه، جامعه و سرزمین و مرزهای اندیشه‌ای را دارد ضروری است.

وزیر دفاع با اشاره به اینکه از زمانی که بشر روی کره خاکی پا می‌گذارد تا زمانی که زنده است، خوی زیاده‌خواهی،‌ تجاوز، خودخواهی و شرارت وجود دارد، خاطر نشان کرد: وجود جنگ و درگیری روی زمین امری طبیعی است بنابراین در ازای آن موضوع دفاع مطرح می‌شود. بنابراین با وجود اینکه جامعه اسلامی همواره با صلح و آرامش همراه است باید بدانیم که در معرض تهدید سایر جوامع خواهیم بود و موضوع دفاع از اهمیت بالایی برخوردار است.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر دفاع: تهدید را با تهدید جواب میدهیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات