فارس رتبه نوزدهم ازدواج و بیست و یکم طلاق را دارد

به گزارش خبرنگار ایرنا علیرضا انصاری، دوشنبه در همایش ملی تبیین سیاست های جمعیتی در شیراز اظهار داشت: استان فارس در سال 94 به لحاظ ثبت میزان ولادت، در رتبه بیست و سوم قرار داشت.
مدیرکل ثبت احوال استان فارس بیان کرد: نیروی انسانی کارآمد و سالم، مهم ترین ابزار توسعه یک کشور در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی است.
وی، بیماری های قلبی عروقی، سرطان ها و حوادث ترافیکی را، مهم ترین دلیل مرگ و میر، بیان و بر لزوم اجرای برنامه های پیشگیرانه برای افزایش مراقبت های جمعیتی تاکید کرد.
مدیر سلامت خانواده و جمعیت دانشگاه علوم پزشکی شیراز هم در این همایش گفت: این همایش به مناسبت هفته ملی جمعیت، برای تبیین سیاست های جمعیتی، با محوریت سلامت مادر و کودک و افزایش میزان باروری به بیش از سطح جایگزین، برگزار شده است.
فریبا مرادی، افزود: 14 بند سیاست های ابلاغی جمعیت از سوی رهبر معظم انقلاب، ارتقای میزان باروری کلی، کاهش طلاق و سن ازدواج، تشویق به فرزندآوری آگاهانه و مسئولانه به بیش از سطح جایگزینی، تکریم سالمندان و فراهم کردن زیرساخت ها، آموزش ها و توانمند سازی برای وارد شدن به برهه ای از جمعیت، از محورهای این همایش به شمار می رود.
این همایش که با حضور مسئولان 16 دانشگاه علوم پزشکی کشور، شبکه های بهداشتی درمانی و کارشناسان
روز نهم خرداد جاری در شیراز آغاز شد، با ارائه هشت سخنرانی و یک پنل پرسش و پاسخ امروز (دوشنبه) به کار خود پایان داد.
6113 /6118

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فارس رتبه نوزدهم ازدواج و بیست و یکم طلاق را دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات