سامانه بهداشت در استان اردبیل یکپارچه می شود

دکتر صادق حضرتی روز دوشنبه در بازدید از مراکز بهداشتی گرمی مغان افزود: این سامانه با اتصال تمام خانه های بهداشت و مراکز بهداشتی و درمانی کشور تمام اطلاعات بهداشتی و درمانی افراد را در قالب شناسنامه الکترونیکی سلامت که اطلاعات کاملی از بیماری‌ ها ، سوابق نسخ ، جراحی ، واکسیناسیون و بیماری های مزمن خواهد داشت را ثبت می کند.
وی گفت: با راه ‌اندازی این سامانه تمام اطلاعات مربوط به خانوارها ، نوع خدمات بهداشتی ، درمانی مورد نیاز در مراکز و پایگاه ‌های سلامت جامعه و خانه ‌های بهداشت در این سامانه وارد و ثبت می‌شود و تمام پوشه ‌های خانوار و دفاتر مربوط به خدمات و برنامه‌های بهداشتی درمانی جمع ‌آوری خواهد شد.
او اظهار کرد: اطلاعات ذخیره شده در این سامانه محرمانه بوده و تنها کاربر مسوول امکان دسترسی به اطلاعات این سامانه را برای ارائه خدمات بهتر درمانی با توجه به سوابق بیماری افراد را خواهد داشت.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی فرمانداری گرمی ، فرماندارگرمی هم در این بازدید با بیان اینکه نبود مرکز درمانی شبانه روزی در بخش انگوت مشکلاتی را برای مردم انگوت بوجود آورده خواستار ایجاد درمانگاه یا مرکز درمانی شبانه روزی در این بخش شد.
میرعلی رحیمی زاد افزود: به رغم وجود تجهیزات درمانگاهی اعم از آزمایشگاه ، داروخانه و دندانپزشکی در مرکز بهداشتی و درمانی انگوت این بخش از نبود مرکز درمانی شبانه روزی رنج می برد.
او اظهار کرد: مسافت طولانی مرکز بخش انگوت با مرکز شهرستان گرمی و جمعیت بیش از 25 هزار نفری انگوت ضرورت ایجاد مرکز درمانی یا درمانگاه شبانه روزی در این بخش را ایجاب می کند.
فرماندار گرمی همچنین از کمبود زیرساخت های لازم مخابراتی و اینترنت در گرمی انتقاد کرد و گفت: به دلیل نبود زیرساخت لازم اینترنتی از 75 مرکز و خانه بهداشت روستایی شهرستان گرمی تنها دو مرکز به سامانه یکپارچه بهداشت کشور (سیب) متصل شده اند.
رحیمی زاد اظهار امیدواری کرد با تحقق قول مساعد مدیر عامل شرکت مخابرات استان برای ایجاد اتصال اینترنتی ای دی اس ال در 37 روستای شهرستان گرمی در سال جاری بخشی از مشکلات مربوط به ارتباطات الکترونیکی حل شود.
گرمی مغان در شمال اردبیل و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
6018/6016

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سامانه بهداشت در استان اردبیل یکپارچه می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات