پارک بدون دخانیات در برازجان افتتاح شد

به گزارش ایرنا، رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان در این آیین اظهار داشت: این اقدام مرکز بهداشت با همکاری شهرداری برازجان و در راستای شعار این هفته (قلیان سمی برای سلامت خانواده) و ترویج فرهنگ پرهیز از دود قلیان و سیگار انجام شده است.
حسین دارابی افزود: با توجه به اینکه استفاده از قلیان و سیگار در پارکها بسیار زیاد شده و این امر نه تنها باعث آلوده شدن فضای پاک و باطراوت پارک شده بلکه موجب ترویج این مواد سرطانزا بویژه در نسل جوان است.
وی یادآور شد: هدف از این کار بیش از برخورد قهری، فرهنگسازی و ترویج روحیه مطالبه گری هوای پاک توسط مردم و آشنا کردن خانواده ها از حقوق خود و استفاده از هوای پاک است.
دارابی یادآور شد: سعی ما این است که استارت این کار فرهنگی را از این مکان بزنیم و به تدریج با ارتقای فرهنگ مطالبه هوای پاک و آشنا شدن مردم با مضرات دود قلیان و سیگار بویژه در معرض دود دسته دوم دیگران قرار گرفتن این فرهنگ را به سایر فضاهای عمومی و پارکها نیز سرایت دهیم.
وی خاطرنشان کرد: از امروز به مدت چندین روز نماینده شبکه بهداشت و درمان با نماینده نیروی انتظامی و شهرداری برازجان گشت مشترکی در این پارک که یکی از پارکهای شلوغ شهر است خواهند داشت و بصورت محترمانه از مصرف اینگونه مواد افیونی جلوگیری خواهند کرد.
امام جمعه برازجان نیز این کار فرهنگی را پسندیده و نتیجه بخش خواند و از مروجین فرهنگ استفاده از هوای پاک و مبارزه با مواد مخدر تقدیر کرد.
حجت الاسلام حسن مصلح یادآور شد: با توجه به اینکه عرضه قلیان بویژه قلیان میوه ای در اکثر پارکهای شلوغ شهر رواج یافته همتی لازم است تا دستگاههای متولی با این منکر برخورد کنند.
وی همچنین با ابراز نگرانی از گسترش مغازه های قلیان و تنباکو فروشی در سطح شهر برازجان خواستار برخورد و لغو مجوز کار آنها شد.
7213/1656

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پارک بدون دخانیات در برازجان افتتاح شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات





جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات