پلیس با سنجش افکار مردم، سطح آرامش جامعه را افزایش دهد

به گزارش ایرنا پایگاه خبری پلیس، روز دوشنبه به نقل از سردار 'منوچهر امان اللهی' اعلام کرد: عملکرد پلیس برخلاف بسیاری از سازمان های دیگر در مقابل انظار عمومی نمود می یابد و هرگونه قصور و کوتاهی از نیروی انتظامی، قضاوت مردم را تحت تأثیر قرار می دهد.
وی افزود: الگوسازی پلیس نه تنها جلوه ای زیبا از ارزش های والای انسانی را به تصویر می کشد بلکه در روند ارتقای کیفی وظایف محوله سازمانی نیز به شدت تأثیرگذار است.
این مقام انتظامی ادامه داد: اگرچه پلیس یک فرد متفاوت نیست و از دل همین مردم بیرون می آید اما با پوشیدن لباس مقدس نیروی انتظامی می بایست خویشتن دار باشد و با رفتار نامطلوب چهره ای خشن از پلیس در ذهن مردم تصویرسازی ننماید.
سردار امان اللهی تصریح کرد: رفتار شایسته پلیس با متهم و یا شهروندانی که با مشکل مواجه شده اند نه تنها لطمه ای به اقتدار نیروی انتظامی وارد نمی کند بلکه منزلتش را هم در بین مردم افزایش داده و روند اعتمادسازی را تسریع می بخشد.
وی بیان داشت: در آموزه های دینی نیر تأکیدهای بسیاری به خوش خلقی و کردار نیکو شده است که با بهره گیری از این منابع غنی و ارزشمند می توان تعالی رفتار کارکنان را ارتقا بخشید.
فرمانده انتظامی کرمانشاه خاطرنشان ساخت: پلیس به عنوان تأمین کننده نظم و امنیت جامعه، باید الگوی احترام به قوانین برای مردم باشد و امنیت مردم محور را در حد یک شعار باقی نگذاشته و آن را تحقق ببخشد.
سردار امان اللهی با اشاره به اینکه هدف پلیس خدمتگزاری به مردم است، گفت: پلیس نیازمند تعاملی دو سویه است و می بایست با پرهیز از برخوردهای قهری، مردم را در امر ارتقای امنیت و افزایش سطح آرامش روانی جامعه مشارکت داده و این خدمتگزاری را بخوبی به نمایش بگذارد.
8066/7445

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پلیس با سنجش افکار مردم، سطح آرامش جامعه را افزایش دهد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات