سازمان بهداشت جهانی حمله به مراکز درمانی در لیبی را محکوم کرد

به گزارش پایگاه خبری الیوم السابع، در بیانیه روز دوشنبه این نهاد بین المللی حملات دو سه روز گذشته به مرکز بهداشتی در بنغازی که مشتمل بر600 بیمار بوده و هدف حمله قرار گرفت را به شدت ‌محکوم کرده است.
سازمان بهداشت جهانی افزوده است : مرکز بهداشتی بنغازی تنها مرکز بهداشتی است که به بیش از500 نفر در این شهر خدمات بهداشتی ارائه می کند.
این نهاد بین المللی افزوده است: مرکز مراقبت های ویژه این بیمارستان و دیگر بخش های این مرکز، به شدت آسیب دیده و سبب کاهش خدمات بهداشتی در بنغازی شده است.
سازمان بهداشت جهانی در ادامه آورده است : هدف قرار گرفتن مراکز بهداشتی، باعث ایجاد چالش جدیدی پیش روی اقدامات انسان دوستانه در لیبی خواهد شد، به گونه ای که گزارش ها حاکی از این است که در مناطق درگیری در لیبی، بیش از حدود 60 درصد از بیمارستان های این کشور به تعطیلی کشیده شده است.
این نهاد بهداشتی بین المللی ضمن درخواست از همه طرف های درگیر به پایبندی به حفظ جان کارمندان و مراکز بهداشتی، از همه گروه ها خواست تا به قواعد قانون بین المللی و حقوق بشری پایبند باشند و همه اقدامات لازم را برای جلوگیری از محرومیت اهالی لیبی از خدمات بهداشتی اضطراری و ضروری فراهم کنند.
شبک**9363** 1064

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سازمان بهداشت جهانی حمله به مراکز درمانی در لیبی را محکوم کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات