اوباما خواستار جهان عاری از سلاح هسته ای شد!

اوباما خواستار جهان عاری از سلاح هسته ای شد!

میزان/ رئیس جمهور آمریکا در اولین دیدار تاریخ این کشور از محل بمباران اتمی هیروشیما دیدار کرد و گفت: دنیا باید مسئولیت پذیر باشد تا سلاح هسته ای مجددا استفاده نشود.

باراک اوباما در پارک یادبود صلح هیروشیما گفت: ما شاهد اتفاقات ناگواری در ژاپن بودیم. هزاران کره ای و ژاپنی و آمریکایی جان شان را از دست دادند. روح آن ها با ما صحبت می کنند.

وی افزود: حقیقت جنگ این نبود که هیروشیما را مخروبه کرد بلکه کسانی که در آن زمان تصمیم گیر بودند این اقدام را انجام دادند، آنها بر ضد هم نوعان خود اقدام کردند و تاریخی را رقم زدند که با جنگ و خونریزی شناخته می شود. در آن زمان اتفاقاتی افتاد که منجر به گرسنگی و آوارگی بسیاری از مردم شد و در نتیجه آن امپراتوری ها به فروپاشی منجر شد.

رئیس جمهور آمریکا ادامه داد: الان ما در یک شرابیط بسیار مهم تاریخی هستیم. جنگ جهانی به یک پایان خونباری رسید که ثروتمندان در آن بهره مند شدند و بسیاری از شهرهای بزرگ تخریب شد. اندیشمندان و حامیان عدالت مطالب زیادی در این خصوص نوشتند. در حال حاضر، جهان نتیجه آن اتفاقات را شاهد است. در گذشته آنچه را که امروز درک می کردیم، درک نمی شد. 60 میلیون نفر شامل زنان و کودکان و افراد سالخورده کشته شدند، خیلی ها مورد ضرب و شتم قرار گرفتند، بسیاری از گرسنگی تلف شدند، خیلی دیگر نیز تیرباران و یا حتی در اتاق گاز دچار خفقان شدند.

وی افزود: بناهای یادبودی که درست شده و کمپ هایی که الان خالی هستند، همگی یادآور حوادث تلخی است که در آن زمان اتفاق افتاد.

وی در بخش دیگری گفت: پیشرفت های اجتماعی آن زمان ما را از حقایقی انسانی کور کرده بود. تمام ادیان بزرگ دنیا در خصوص آزادی و ارزش انسان صحبت می کنند. ملت ها درباره بزرگی شان برای کودکان خود روایت های بسیاری می گویند. علم به بشر امکان برقراری ارتباط را می دهد و این مساله می تواند منجر به بهبود اوضاع میان ما شود.

رئیس جمهور آمریکا در پایان خواستار جهان بدون سلاح های هسته ای شد.

این در حالی است که در میان تمامی کشورهای جهان، آمریکا رتبه دوم را در بیشترین تعداد بمب های اتم داراست.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اوباما خواستار جهان عاری از سلاح هسته ای شد!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات