صدور اينترنتی مجوز خروج از کشور برای مشمولان/ فعلا فقط تهران

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا از صدور اینترنتی مجوز خروج از کشور برای مشمولان استان تهران از دهم خرداد ماه خبر داد.

به گزارش مهر، سردار ابراهیم کریمی در خصوص خدمات الکترونیکی جدید سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: به منظور رفاه حال مشمولان و خانواده هایشان و همچنین کاهش حجم مراجعات به سازمان وظیفه عمومی، از اواخر سال گذشته بسترسازی لازم برای الکترونیکی شدن برخی امور آغاز شد.

وی با اشاره به حجم بالای درخواست های مشمولان برای اخذ مجوز خروج از کشور و مراجعات مکرر آنان به سازمان، افزود: سامانه اینترنتی خدمات خروج از کشور از جمله تسهیلاتی است که تست های آن اخیرا انجام شده و از دهم خرداد ماه سال جاری در تهران اجرایی می شود.

جانشین سازمان وظیفه عمومی خاطرنشان کرد: متقاضیان تهرانی با ورود به سامانه خدمات وظیفه عمومی به نشانی www.evazifeh.epolice.ir می توانند درخواست خود را ثبت و در ادامه کنترل های اولیه به صورت سیستمی به عمل می آید.

سردار کریمی با اشاره به این مطلب که فرایند انجام کار از طریق پیامک به اطلاع مشمول می رسد، بیان داشت: در صورت احراز شرایط اولیه، اطلاعات فرد متقاضی به دانشگاه محل تحصیل منعکس و در صورت تایید دانشگاه، در نهایت اطلاعات مشمول در سامانه وظیفه عمومی بررسی و مجوز خروج صادر می شود.

وی تصریح کرد: این سامانه مکمل سامانه قبلی است که روند درخواست خروج از کشور را کاملا الکترونیکی می کند و مشمولان متقاضی بدون انجام هرگونه سفر درون شهری و برون شهری از منزل خود می توانند درخواست شان را ثبت کنند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون مراحل اخذ مجوز خروج از کشور دانش آموزی متفاوت است، گفت: هم اکنون در حال مذاکره هستیم تا با امضای تفاهم نامه ای بین سازمان وظیفه عمومی ناجا و وزارت آموزش پرورش، وظایف هر سازمان مشخص و فرآیند صدور مجوز خروج از کشور دانش آموزی نیز الکترونیکی شود.

وی با تاکید بر اینکه سامانه اینترنتی خروج از کشور در مرحله نخست در تهران راه اندازی می شود، گفت: علاوه بر مشمولان و دانشجویان دانشگاه های تهران، کلیه طلاب، ورزشکاران و متعهدین خدمتی دستگاه های دولتی سراسر کشور نیز می توانند درخواست های مربوط به خروج از کشور را از طریق این سامانه ثبت و پیگیری کنند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته و پس ازانجام این طرح در استان تهران، امکان استفاده برای سایر متقاضیان در سراسر کشور نیزدر آینده نزدیک فراهم خواهد شد.

سردار کریمی بیان داشت: در صورت تکمیل مدارک متقاضی و عدم وجود مشکل در مراحل کار، از زمان ثبت درخواست حداکثر به مدت ۴۸ ساعت مجوز خروج از کشور صادر می شود.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا در خصوص نحوه استرداد وثیقه مشمولانی که به خارج از کشور سفر کرده اند، گفت: در حال حاضر با وجود سامانه ارتباطی بین سازمان وظیفه عمومی و سامانه های داخلی ناجا، به محض ورود مشمول به کشور و ثبت مهر ورود در گذرنامه وی، مبلغ وثیقه به حساب مشمول واریز می شود.

وی یادآور شد: ممکن است که اطلاعات تعداد معدودی نیز به دلیل مشکلات احتمالی به دست ما نرسد و نیاز به حضور این افراد به سازمان وظیفه عمومی ناجا باشد، اما قاعده بر این است که ودیعه دریافت شده به صورت خودکار به حساب اعلامی از سوی مشمول واریز شود.

کریمی خاطرنشان کرد: ازطریق سامانه خدمات وظیفه عمومی ، امکان رویت آخرین وضعیت عودت وثیقه نیز برای مشمولان وجود دارد.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «صدور اينترنتی مجوز خروج از کشور برای مشمولان/ فعلا فقط تهران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات