صدور اينترنتی مجوز خروج از کشوربرای مشمولان/فعلا فقط استان تهران

به گزارش خبرنگار مهر سردار ابراهيم کريمی در خصوص خدمات الکترونيکی جديد سازمان وظيفه عمومی ناجا گفت: به منظور رفاه حال مشمولان و خانواده هايشان و همچنين کاهش حجم مراجعات به سازمان وظيفه عمومی، از اواخر سال گذشته بسترسازی لازم برای الکترونيکی شدن برخی امور آغاز شد.

وی با اشاره به حجم بالای درخواست های مشمولان برای اخذ مجوز خروج از کشور و مراجعات مکرر آنان به سازمان، افزود: سامانه اينترنتی خدمات خروج از کشور از جمله تسهيلاتی است که تست های آن اخيرا انجام شده و از دهم خرداد ماه سال جاری در تهران اجرايی می شود.

جانشين سازمان وظيفه عمومی خاطرنشان کرد: متقاضيان تهرانی با ورود به سامانه خدمات وظيفه عمومی به نشانی www.evazifeh.epolice.ir مي توانند درخواست خود را ثبت و در ادامه کنترل های اوليه به صورت سيستمی به عمل می آيد.

سردارکريمی با اشاره به اين مطلب که فرايند انجام کار از طريق پيامک به اطلاع مشمول می رسد، بيان داشت: در صورت احراز شرايط اوليه، اطلاعات فرد متقاضی به دانشگاه محل تحصيل منعکس و در صورت تاييد دانشگاه، در نهايت اطلاعات مشمول در سامانه وظيفه عمومی بررسی و مجوز خروج صادر می شود.

وی تصريح کرد: اين سامانه مکمل سامانه قبلی است که روند درخواست خروج از کشور را کاملا الکترونيکی می کند و مشمولان متقاضی بدون انجام هرگونه سفر درون شهری و برون شهری از منزل خود می توانند درخواست شان را ثبت کنند.

وی با اشاره به اينکه هم اکنون مراحل اخذ مجوز خروج از کشور دانش آموزی متفاوت است، گفت: هم اکنون در حال مذاکره هستيم تا با امضای تفاهم نامه ای بين سازمان وظيفه عمومی ناجا و وزارت آموزش پرورش، وظايف هر سازمان مشخص و فرآيند صدور مجوز خروج از کشور دانش آموزی نيز الکترونيکی شود.

وی با تاکيد بر اينکه سامانه اينترنتی خروج از کشور در مرحله نخست در تهران راه اندازی می شود، گفت: علاوه بر مشمولان و دانشجويان دانشگاه های تهران، کليه طلاب، ورزشکاران و متعهدين خدمتی دستگاه های دولتی سراسر کشور نيز می توانند درخواست های مربوط به خروج از کشور را از طريق اين سامانه ثبت و پيگيری کنند.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه ريزی های صورت گرفته و پس ازانجام اين طرح در استان تهران، امکان استفاده برای ساير متقاضيان در سراسر کشور نيزدر آينده نزديک فراهم خواهد شد.

سردار کريمی بيان داشت: در صورت تکميل مدارک متقاضی و عدم وجود مشکل در مراحل کار، از زمان ثبت درخواست حداکثر به مدت ۴۸ ساعت مجوز خروج از کشور صادر می شود.

جانشين سازمان وظيفه عمومی ناجا در خصوص نحوه استرداد وثيقه مشمولانی که به خارج از کشور سفر کرده اند، گفت: در حال حاضر با وجود سامانه ارتباطی بين سازمان وظيفه عمومی و سامانه های داخلی ناجا، به محض ورود مشمول به کشور و ثبت مهر ورود در گذرنامه وی، مبلغ وثيقه به حساب مشمول واريز می شود.

وی يادآور شد: ممکن است که اطلاعات تعداد معدودی نيز به دليل مشکلات احتمالی به دست ما نرسد و نياز به حضور اين افراد به سازمان وظيفه عمومی ناجا باشد، اما قاعده بر اين است که وديعه دريافت شده به صورت خودکار به حساب اعلامی از سوی مشمول واريز شود.

کريمی خاطرنشان کرد: ازطريق سامانه خدمات وظيفه عمومی ، امکان رويت آخرين وضعيت عودت وثيقه نيز برای مشمولان وجود دارد.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «صدور اينترنتی مجوز خروج از کشوربرای مشمولان/فعلا فقط استان تهران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات