پروژه های جدید در مازندران تعریف نمی شود

به گزارش خبرنگار مهر، ایرج ولی پور عصر دوشنبه در جمع اعضای کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌های بابلسر و فریدون‌کنار در سالن همایش فرمانداری بابلسر بابیان اینکه استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در دستورالعمل‌های اقتصاد مقاومتی آمده است اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی باید با بررسی از پروژه‌هایی که قابل‌واگذاری به بخش خصوص دارند را اعلام کنند.

وی افزود: چهار کارگروه در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان به ریاست استاندار تشکیل‌شده که مقرر است هر ۱۵ روز شهرستان‌ها و هر سه ماه استان به ستاد فرماندهی کشور باید گزارش ارائه نماید.

ولی پور اولویت‌بندی در اجرای اقتصاد مقاومتی را ضروری دانست و اظهار داشت: ضوابط و خصوصیات اجرای پروژه‌ها در ۵۷ محور بر اساس اولویت و ضرورت در استان تعیین‌شده تا از منابع به‌درستی استفاده شود.

وی به استاندارد کردن فرایندها تأکید کرد و افزود: به دنبال تعریف پروژه‌ها جدید در استان نیستم مگر بر اساس اولویت و ضرورت که موجب توسعه و گره‌گشایی از اقتصاد استان باشد همچنین اعتبار مازاد برای اجرای اقتصاد مقاومتی نداریم و با همین اعتبار موجود باید برای دستیابی به اهداف تلاش کنیم.

وی در ادامه به ساماندهی جلسات استانی و شهرستانی، ساختمان‌های بلااستفاده دستگاه‌های اجرایی، میزان هدر رفت منابع آب، تکمیل ساختمان اداری شهرستان‌ها و تجهیز ماشین‌آلات بخش راه‌سازی و غیره اشاره کرد و گفت: هر دستگاهی در انجام عملیات اجرایی خوب عمل کند اعتبار آن در کمیته برنامه‌ریزی نیز افزایش خواهد یافت.

مدیرکل بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مازندران با اشاره به پروژه‌های نیمه‌تمام در کشور گفت: بزرگ‌ترین مشکل بخش دولتی نگهداری از پروژه‌هاست که با واگذاری بخشی از پروژه‌ها به بخش خصوصی از هدر رفت منابع جلوگیری خواهد شد.

وی مسئله پسماند، حل مشکلات آب و پیشگیری از بیماری‌های خاص مانند سرطان را از اولویت‌های استان اعلام کرد و افزود: مهار آب‌های سطحی در کشور ۵۰ درصد و در مازندران کمتر از ۱۰ درصد است که با مدیریت آن بخشی از مشکلات حل خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پروژه های جدید در مازندران تعریف نمی شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات