معدنکاری با تخریب منابع طبیعی منافات دارد

به گزارش خبرنگار مهر محمدرضا بهرامن امروز در همایش ملی «نقش معدن در اقتصاد و توسعه کشور» اظهار داشت: معادن با قرارگیری در عرصه های طبیعی و زیست محیطی در تکمیل یکدیگر آینده خوبی را برای اقتصاد کشور رقم خواهند زد.

وی ادامه داد: نظر خانه معدن و فعالان تشکل های معدنی بر حفظ محیط زیست و عرصه های طبیعی است زیرا معتقدیم که انجام فعالیت های معدنی همراه با تخریب معادن منفور است و این امر منافات دارد.

این فعال معدنی عنوان کرد: اگر خود را در کنار سایر مردم به عنوان یک مصرف کننده از طبیعت به شمار بیاوریم هرگز اجازه تخریب منابع ارزشمندی را که در اختیار داریم به خود نمی دهیم و معتقدیم باید آن را به عنوان یک امانت حفظ کرد.

وی بیان داشت: خوشبختانه مشکلاتی را که در گذشته برای بهره برداری از معادن با ان مواجه بودیم امروز پشت سر گذاشته و در سایه تعامل خوبی که با دستگاه های اجرایی در کشور داریم بسیاری از معضلات این حوزه قابل حل شده است.

رئیس خانه معدن ایران با تاکید بر توسعه کشور در بهره برداری صحیحی وعاقلانه از معادن گفت: طرح ها و برنامه های خوبی در این حوزه تدارک دیده شده و اگر مسئولان همت کنند با اجرای این طرح ها با نتایج خوبی دست خواهیم یافت.

این فعال معدنی با بیان اینکه یزد را به عنوان پایلوت برای اجرای طرح در نظر داریم، عنوان کرد: خوشبختانه دستگاه‌ ها در سطح استان ‌ها همکاری خوبی با بخش معدن دارند و بر مبنای یک کار تیمی، این موضوع را به سرانجام خواهیم رساند.

بهرامن با تاکیدبر اینکه از نیازهای اساسی در سطح کشور ایجاد اشتغال و توسعه تولیدات است ادامه داد: باید بر اساس مزیت‌های کشور و سیاست‌ های اقتصاد مقاومتی در مورد آن برنامه‌ ریزی کرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معدنکاری با تخریب منابع طبیعی منافات دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات