بسته‌های فرهنگی گردشگری در استان فارس تهیه شود

شاپور رستمی معاون گردشگری و امور زیارتی استاندار فارس گفت: در کنار تمرکز بخش دولتی و حمایت از بخش خصوصی در توسعه بسترهای گردشگری باید بسته‌‌های فرهنگی گردشگری نیز تهیه و به گردشگران عرضه شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، شاپور رستمی امشب در مراسم تجلیل از اعضای ستاد تسهیلات سفر نوروزی استان فارس با بیان اینکه باید فرهنگ و تمدن اسلامی و ایرانی به گردشگران معرفی شود، اظهار داشت: در کنار تمرکز بخش دولتی و حمایت از بخش خصوصی در توسعه بسترهای گردشگری باید بسته‌‌های فرهنگی گردشگری نیز تهیه و به گردشگران عرضه شود.

وی با بیان اینکه استمرار گردشگری در استان فارس به فراهم کردن بسترها بستگی دارد، گفت: بخش خصوصی در ایام نوروز نقش مهمی در توسعه گردشگری استان داشتند و هر چه بستر برای حضور این بخش فراهم شود چرخه اقتصادی استان از راه گردشگری بیشتر می‌چرخد.

معاون گردشگری و امور زیارتی استاندار فارس افزود: در ایام نوروز با برنامه‌ریزی‌های انجام شده گردشگری در تمام استان رونق داشت  منحصر به شیراز نبود و باید با تداوم برنامه‌ریزی‌ها در طول سال گردشگری را به کل استان تسری داد.

رستمی گستردگی شیراز و وجود حرم احمد بن موسی(ع) را سبب توجه بیشتر گردشگران به شیراز دانست و خاطرنشان کرد: در 20 روز تعطیلات نوروز بیش از 4.5 میلیون نفر حرم احمد بن موسی را زیارت کردند و این نشان می‌دهد که باید از ظرفیت‌های مذهبی شهر شیراز استفاده بیشتری شود.

وی تصریح کرد: در کنار ظرفیت‌های مذهبی و تاریخی وجود قابلیت‌های گردشگری در زمینه طبیعت و گردشگری عشایری نیز باید مورد بیشتری قرار گیرد و بسترهای لازم در این زمینه نیز باید فراهم شود.

معاون گردشگری و امور زیارتی استاندار فارس بیان کرد: امنیت ایجاد شده توسط نیروهای انتظامی و نظافت و پاکیزگی شهرها در ایام نوروز یکی از دلایل افزایش گردشگر در استان بود که باید از مسئولان مربوط و مردم کمال تشکر را داشت.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بسته‌های فرهنگی گردشگری در استان فارس تهیه شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات