4800 نفر از اولیای دانش‌آموزان استان اردبیل نیازمند سوادآموزی هستند‌

نهضت سوادآموزی معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌ و پرورش استان اردبیل گفت: در حال حاضر ۴ هزار و ۸۰۰ نفر از اولیای دانش‌آموزان استان اردبیل نیازمند سوادآموزی هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، دیوان اکبری‌فر عصر امروز در جلسه بررسی روند اجرای طرح‌های تشویقی سوادآموزی در اردبیل اظهار داشت: با برگزاری برنامه‌ها و دوره‌های مختلف سوادآموزی در یک سال گذشته 4 هزار نفر از اولیای بی‌سواد دانش‌آموزان استان اردبیل از نعمت سواد بهره‌مند شده‌اند.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌ و پرورش استان اردبیل با اشاره به شناسایی اولیا بی‌سواد دانش‌آموزان استان اردبیل بیان کرد: با استفاده از ظرفیت مدارس و به ویژه دانش‌آموزان اولیای بیسواد آنها شناسایی شده و برای حضور در دوره‌های سوادآموزی ترغیب می‌شوند تا گامی در راستای ریشه‌کنی بی‌سوادی در استان برداشته شود.

وی با بیان اینکه سوادآموزی اولیای بی‌سواد دانش‌آموزی از جمله طرح‌های تشویقی در این حوزه به شمار می‌رود، گفت: براساس آمارهای موجود در حال حاضر 4 هزار و 800 نفر از اولیای دانش‌آموزان استان اردبیل نیازمند سوادآموزی هستند که باید اقدامات اساسی برای بهره‌مندی آنها از نعمت سواد انجام شود.

اکبری‌فر افزود: در کنار طرح سوادآموزی اولیای بی‌سواد دانش‌آموزان، طرح‌های تشویقی دیگری نیز همچون پرداخت هزینه‌های سوادآموزی و ارائه هدیه نقدی برای سوادآموزان در سطح استان در کنار برخی طرح‌های دیگر اجرا می‌شود تا بتوانیم با این طرح‌ها زمینه‌ساز توسعه سوادآموزی در سطح استان باشیم.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌ و پرورش استان اردبیل با اشاره به شرکت بیش از 10 هزار و 630 نفر در دوره‌ها و برنامه‌های سوادآموزی در سال گذشته تصریح کرد: سهمیه امسال استان اردبیل در حوزه سوادآموزی نیز 10 هزار نفر تعیین شده است که انتظار می‌رود بتوانیم همچون سال گذشته با اقدامات شایسته و مناسب در این حوزه بتوانیم تمامی تعهدات استان را در این زمینه محقق کنیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «4800 نفر از اولیای دانش‌آموزان استان اردبیل نیازمند سوادآموزی هستند‌» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات