سند اشتغال لرستان رونمایی شد/ایجاد اشتغال‌ برای بیش از 25 هزار نفر در سال 95

اشتغال سند اشتغال استان لرستان در کارگروه اشتغال این استان رونمایی شد که بر اساس این سند سال ۹۵، اشتغال‌زایی ۲۵۶۸۱ نفر با حجم سرمایه گذاری سه هزار میلیارد و ۷۱۴ میلیون تومان ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سند اشتغال استان لرستان در سال 95 امشب در جلسه کارگروه اشتغال این استان رونمایی شد.

مهرداد غضنفری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان در جلسه اظهارداشت: سند اشتغال استان لرستان با ویژگی‌های خاصی تدوین‌شده به‌گونه‌ای که سهم تمام دستگاه‌های و بانک‌های عامل با نگاه به برنامه اقتصاد مقاومتی استان و اسناد بالادستی باکار کارشناسی دقیق مشخص‌شده است.

وی بابیان اینکه برای تدوین سند اشتغال استان 15 جلسه با حضور دستگاه‌های اجرایی برگزارشده است، افزود: این سند پنج بار مورد ویرایش و ارزیابی قرارگرفته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان عنوان کرد: سند اشتغال استان لرستان بر اساس قابلیت و ظرفیت‌ها استان و با رویکرد پروژه محوری و رویکرد شهرستانی تهیه‌شده است و در آن هر دستگاه اجرایی می‌داند که چه پروژه‌هایی را با چه میزان سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی باید انجام دهد.

وی حجم سرمایه‌گذاری در سند اشتغال استان را سه هزار میلیارد و 714 میلیون تومان با اشتغال‌زایی 25 هزار و 681 نفر اعلام کرد و گفت: متوسط سرانه ایجاد هر شغل در این سند 144 میلیون تومان است.

غضنفری سهم سرمایه‌گذاری بانک‌ها در سند اشتغال استان را دو هزار و 94 هزار میلیارد تومان معادل 56 درصد از حجم سرمایه‌گذاری، سهم بخش خصوصی را 652 میلیارد تومان معادل 18 درصد از حجم سرمایه‌گذاری و سهم بخش دولتی را 968 میلیارد تومان معادل 26 درصد از حجم سرمایه‌گذاری عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: درمجموع 74 درصد از حجم سرمایه‌گذاری در سند اشتغال استان لرستان به سمت بخش خصوصی و 26 درصد نیز به سمت بخش دولتی می‌رود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان اظهارداشت: براساس سند تدوین‌شده در بخش صنعت هزار و 932 میلیارد تومان معادل 52 درصد، در بخش کشاورزی، 909 میلیارد تومان معادل 24.5 درصد و در بخش خدمات 783 میلیارد تومان معادل 23.5 درصد سرمایه‌گذاری می‌شود.

غضنفری بابیان اینکه در بخش صنعت باید در سال 95،  پنج هزار و 882 شغل معادل 23 درصد و با سرانه 330 میلیون تومان ایجاد می‌شود، افزود: در بخش کشاورزی نیز باید پنج هزار و 797 شغل معادل 29.2 درصد و با سرانه 156 میلیون تومان و در بخش خدمات هزار و 402 شغل معادل 54.5 درصد و با سرانه 62 میلیون تومان ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه سند اشتغال لرستان به‌ عنوان یک کار نو، شفاف، قابل اندازی گیری و پایش تدوین‌شده است، عنوان کرد: این سند مورد استقبال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز قرارگرفته و همچنین تأکید شده است که استان‌های دیگر نیز در تدوین سند اشتغال از آن الگو بگیرند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان با اشاره به پیگیری‌های و رصد استاندار لرستان در جریان تدوین سند اشتغال استان بیان کرد: هر فعالیتی که در استان انجام می‌شود باید مطابق با سند اشتغال باشد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سند اشتغال لرستان رونمایی شد/ایجاد اشتغال‌ برای بیش از 25 هزار نفر در سال 95» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات