قیمت انتقاد از کی‌روش

مدیران ورزش کشور این بار در تصمیمی شتاب‌زده حکم به برکناری مدیری دادند که پاسخ اظهارات سرمربی تیم ملی را داده بود. به گزارش نامه نیوز، فرهاد نیکوخصال از مدیریت مجموعه ورزشی آزادی برکنار شد؛ آن هم درست چند ساعت پس از اینکه در قامت پاسخگویی به کارلوس کی‌روش برآمد و تصمیم گرفت پاسخ صحبت‌های سرمربی تیم ملی را بدهد. کی‌روش به دلیل اینکه ورزشگاه آزادی برای ترمیم زیر کشت رفته بود و تیم ملی نمی‌توانست در این زمین تمرین کند، رفتار مدیران مجموعه ورزشگاه آزادی را خصمانه دانست و اعلام کرد هر کس در مقابل تیم ملی رفتار خصمانه داشته باشد برای او مانند عربستانی‌هاست. عربستانی‌هایی که اخیراً مناقشات فوتبالی و غیرفوتبالی‌شان همه ایرانی‌ها را منزجر کرده و حالا یک پرتغالی مدیران کشورمان را با عربستانی‌ها مقایسه می‌کند؛ آن هم به این دلیل که این مدیر (نیکوخصال) برای حفظ تنها ورزشگاه استاندارد کشور اقدام به ترمیم آن کرد تا تیم ملی چند ماه دیگر در زمینی مناسب به مصاف رقیبانش برود.
 
مدیر مجموعه ورزشی آزادی در پاسخ به اظهارات کی‌روش اعلام کرد که در تاریخ 17 اردیبهشت‌ماه به مهدی تاج نامه زده بود چمن ورزشگاه آزادی نیاز به ترمیم دارد و در این خصوص گفت: «آقای تاج پاسخی به نامه ما ندادند اما سکوت وی را به منزله رضایت و اطلاع ایشان تلقی و کار بازسازی زمین را آغاز کردیم، ولی به یکباره دیدیم کی‌روش با ادبیاتی که در شأن سرمربی تیم ملی فوتبال ایران نیست و البته در سال‌های گذشته نیز از وی مشاهده شده، تندترین انتقادات را نثار مدیران ورزشگاه آزادی کرد». همین صحبت‌ها کافی بود تا به یک باره مدیران غیر حرفه‌ای ورزش کشور که معمولاً با تصمیمات غلط خود ورزش را به سمت قهقرا می‌برند، این بار هم از آن دسته تصمیمات غلط آنی خود بگیرند. برکناری مدیری که تصمیم گرفت پاسخ صحبت‌های سرمربی پرتغالی تیم ملی را بدهد. اینکه نیکوخصال مدیر خوبی برای مجموعه ورزشی آزادی بوده یا نه، مسئله دیگری است، اینکه تصمیم او برای ترمیم چمن ورزشگاه آزادی درست بوده یا غلط به کنار، اینکه این مدیر برکنار شده به درستی پاسخ اتهامات کی‌روش را داده به کنار، اما چرا باید یک مدیر تنها چند ساعت پس از پاسخگویی به توهین‌هایی که شنیده از کارش برکنار شود؟ آیا قیمت انتقاد از کی‌روش و نقد ادبیات این مربی برکناری است؟
 
اگرچه گفته می‌شود عصر امروز جلسه‌ای میان اعضای مسئولان شرکت توسعه و تجهیز با نیکوخصال برگزار شده و در این جلسه مدیر مجموعه آزادی از کوره در رفته و به حالت قهر جلسه را ترک کرده و همین موضوع دلیل برکناری‌اش بوده، اما می‌گویند اتخاذ یک تصمیم درست در زمان نامناسب از جمله مواردی است که می‌تواند انتقادات زیادی را به بار داشته باشد. زمانی که چنین اتفاقی رخ می‌دهد و مدیر مجموعه ورزشی آزادی چند ساعت بعد از انتقاد از کی‌روش برکنار می‌شود، دیگر کسی نمی‌پرسد که او در جلسه عصر امروز با چه لحنی صحبت کرده، چه رفتاری کرده و چگونه عمل کرده است.
 
حتی گفته شده موضوع برکناری او از مدت‌ها قبل کلید خورده، اگر این را هم بپذیریم، چرا این تصمیم در بدترین زمان ممکن رخ داد؟ چرا درست در روزی که نیکوخصال از کی‌روش انتقاد کرد، شرکت توسعه و تجهیز بدون هیچگونه اشاره به دلیل برکناری او تنها به تغییر مدیریت این مجموعه اکتفا می‌کند. چرا مسئولان شرکت توسعه و تجهیز در این باره روشنگری نمی‌کنند تا بعدها -همچون گذشته‌ها- رسانه‌ها را متهم نکنند. قابل پیش‌بینی است که مسئولان شرکت توسعه و تجهیز بعد از این ماجرا دست به کار شوند و برکنار نیکوخصال را بی ارتباط با ماجرای پاسخ او به کی‌روش قلمداد کنند. چرا در این باره شفاف‌سازی نشده است؟ چرا فضا به گونه‌ای رقم خورده که دیگر هیچ‌کس حق انتقاد از کی‌روش را ندارد؟ چرا وقتی کی‌روش هرچه می‌خواهد به دبیرکل فدراسیون فوتبال، ارکان فدراسیون و زیر مجموعه فدراسیون می‌گوید، اما برخوردی صورت نمی‌گیرد و زمانی که امیر قلعه‌نویی از مرگ فوتبال ایران در صورت ابقای کفاشیان سخن می‌گوید، پرونده‌اش به کمیته اخلاق می‌رود.
 
پیش از این همه دیده شده بود که برخی افراد به دلیل انتقاد مستقیم یا غیر مستقیم از کی‌روش با برخوردهایی روبه‌رو می‌شوند. امیر قلعه‌نویی و محمد مایلی‌کهن فقط نمونه‌هایی از این افراد هستند. اینجا موضوع دفاع از نوع رفتار یا گفتار قلعه‌نویی و حتی مایلی‌کهن نیست، بلکه نقد رفتار مدیران غیر حرفه‌ای ورزش است. قلعه‌نویی به دلیل انتقادات که علی کفاشیان انجام داده بود، به کمیته اخلاق احضار شد و محمد مایلی‌کهن بارها اخطار گرفت و فدراسیون فوتبال از او شکایت کرد. این بار هم نیکوخصال درست چند ساعت پس از پاسخ به اتهامات کی‌روش و توهین‌هایی که شنیده بود، از کار خود برکنار می‌شود. آیا این سیاست یک بام و دو هوای مدیران ورزش نیست؟
 
آیا واقعاً محمود گودرزی، وزیر ورزش‌وجوانان که در رأس مدیریت ورزش کشور قرار دارد، چنین رفتار مدیریتی زیر مجموعه‌اش را حرفه‌ای می‌داند؟ وزیری که داعیه حرفه‌ای و ورزشی بودن را دارد، اما مصطفی مدبر، مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور که مدیر زیر مجموعه وزیر است با یک تصمیم شتاب‌زده حکم به برکناری می‌دهد. آیا علی کفاشیان که تا یک ماه پیش رئیس فدراسیون فوتبال بود، توانست به درستی فوتبال را مدیریت کند و مقابل هر خواسته کی‌روش سر خم نکند و برای یک بار برای دفاع عادلانه از دیگران و هموطنان خود مقابل کی‌روش بایستد؟ حالا چطور باید انتظار داشته باشیم مهدی تاج که تا همین یک ماه پیش نایب رئیس دوم کفاشیان بوده، در قامت رئیس فدراسیون فوتبال بتواند مقابل کی‌روش بایستد.
 
حالا اینجاست که بار دیگر این جمله آشنا در ذهن‌مان متبادر می‌شود که «فوتبال ایران بیش از مربی خارجی به مدیر خارجی نیاز دارد». مدیرانی که اصول اولیه مدیریت را بدانند.
 
سخن آخر اینکه شما بگویید نیکوخصال به دلیل درگیری‌های امروز برکنار شده و ما هم قبول می‌کنیم که برکناری او هیچ ارتباطی به صحبت‌های امروزش درباره کی‌روش نداشته است. ما قبول می‌کنیم، اما افکار عمومی را چه می‌کنید؟! برچسب ها: کارلوس کی روش ، تیم ملی فوتبال ، سرمربی چندرسانه‌ای فریدون همراه روحانی در ارومیه/ عکس حمله استقلالی‌ها به اینستاگرام رمضانی/ عکس سلفی جالب آزمون و طارمی/ عکس عذر خواهی ترانه علیدوستی در توئیتر بابت گفتن «زهرمار»/ عکس کارت پایان خدمت بازیکن سابق استقلال صادر شد/ عکس بنر عجیب هواداران استقلال در فینال حذفی/ عکس عکس یادگاری با عارف، رای به لاریجانی/ کاریکاتور گریم متفاوت هومن حاجی عبداللهی در علی البدل/ عکس نظر شمانام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید های ورزشی رقم عجیب خلیل زاده برای قرارداد ۶ ماهه با پرسپولیس درگیری خلیل زاده با مدیر سپاهان بر سر رضایتنامه و رفتن به پرسپولیس شرط سیدجلال برای پرسپولیسی شدن بن بست در جذب پورعلی گنجی و خلیل زاده؛ مذاکره پرسپولیس با جلال حسینی/نظر باشگاه است یا برانکو؟! جنجال در رختکن استقلال پس از ناکامی در جام حذفی؛ مظلومی: مگر من پنالتی خراب کردم؟! مذاكره طاهري با مدافع ملي پوش؛ پرسپوليس - سيدجلال نهايي شد نتايج كامل روز دوم مسابقات واليبال انتخابي المپيك/ ايران همچنان در صدر امیری گزینه جانشینی عالیشاه در پرسپولیس خداحافظي با مظلومي، سلام استقلال به منصوريان! گزینه پرسپولیس، استقلال و سپاهان تمدید کرد پربازدید های کل اخبار باهنر: روحانی‌ رقيب‌ دارد اما احمدی‌نژاد نيست/ ساختار آقای احمدی‌نژاد اصولگرایی بود رقم عجیب خلیل زاده برای قرارداد ۶ ماهه با پرسپولیس کارت پایان خدمت بازیکن سابق استقلال صادر شد/ عکس عذر خواهی ترانه علیدوستی در توئیتر بابت گفتن «زهرمار»/ عکس واکنش خانم نماینده به خنده لاریجانی پس از «خداوند رنگین کمان» حمله استقلالی‌ها به اینستاگرام رمضانی/ عکس محل قربانی شدن فاطمه در پارک کوهسار تهران/ تصاویر فریدون همراه روحانی در ارومیه/ عکس عکس یادگاری با عارف، رای به لاریجانی/ کاریکاتور هاشمی: وقتی رهبری مخالف باشند، روحانی با اوباما دیدار نمی‌کند/ دولت نمی‌تواند در حصر کاری انجام دهد/ موضوع عربستان قابل حل است پربازدید ها پربحث ترین عناوین رقم عجیب خلیل زاده برای قرارداد ۶ ماهه با پرسپولیس درگیری خلیل زاده با مدیر سپاهان بر سر رضایتنامه و رفتن به پرسپولیس شرط سیدجلال برای پرسپولیسی شدن بن بست در جذب پورعلی گنجی و خلیل زاده؛ مذاکره پرسپولیس با جلال حسینی/نظر باشگاه است یا برانکو؟! جنجال در رختکن استقلال پس از ناکامی در جام حذفی؛ مظلومی: مگر من پنالتی خراب کردم؟! مذاكره طاهري با مدافع ملي پوش؛ پرسپوليس - سيدجلال نهايي شد نتايج كامل روز دوم مسابقات واليبال انتخابي المپيك/ ايران همچنان در صدر امیری گزینه جانشینی عالیشاه در پرسپولیس خداحافظي با مظلومي، سلام استقلال به منصوريان! گزینه پرسپولیس، استقلال و سپاهان تمدید کرد گاف عجیب مظلومی در نشست خبری بعد از باخت سنگین به پرسپولیس  (۳ نظر) اشک های سوشا از آزادی تا درفشی فر و دلداری های برانکو  (۳ نظر) گاف سعودی‌ها برای سواستفاده از اتفاقات بازی پرسپولیس - تراکتورسازی  (۲ نظر) کری خوانی به سبک پرسپولیسی‌ها؛ رتبه واقعی استقلال، دهم! + عکس  (۲ نظر) شایعه دوپینگ سه پرسپولیسی در فضای مجازی  (۲ نظر) درخواست عجیب مدیران سپاهان از نویدکیا/ سرنوشت فرکی در انتظار استیماچ!  (۲ نظر) کفاشیان: بازیکنان عیدی خوبی به مردم ایران دادند/عمان آماده میزبانی برای ایرانی هاست  (۲ نظر) اختلاف در هیات مدیره؛ آبی ها هم مربی خارجی می خواهند/ اسکوچیچ دوباره رقیب منصوریان شد  (۲ نظر) اتفاق عجیب و تکان دهنده در 90 با یک عدد خاص به یاد هادی نوروزی  (۱ نظر) بردن پرسپولیس بهترین خاطره سال 94 بود/ خواهرم را 2 روز قبل دربی از دست دادم  (۱ نظر) آخرین اخبار

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قیمت انتقاد از کی‌روش» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات