ادعای روحانی درباره انتقادپذیری دولتبه گزارش جهان به نقل از مهر، حجت الاسلام حسن روحانی دقایقی پیش در جلسه توسعه و سرمایه گذاری استان آذربایجان غربی با اشاره به مزیت‌های استان آذربایجان غربی و نیروی انسانی مستعد اظهار داشت: امور کشور تا جایی که ممکن است باید به مردم واگذار شود. کارآفرینان باید به میدان بیایند. امروز فرصت خوب و استثنایی در اختیار کشور است.
 
وی روابط خوب با همسایگان از جمله در منطقه شرق، غرب و شمال کشور و همچنین فراهم شدن زمینه‌های لازم برای صادرات مواد لبنی، کشاورزی و غذایی را از جمله شرایط مناسب کشور برشمرد و ادامه داد: حسن چنین جلساتی این است که شرایط برای همکاری بین دولت و بخش خصوصی و همچنین کشورهای همسایه فراهم می‌شود تا از این شرایط کنونی مناسب کشور، به خوبی بهره ببریم.
 
در حال مذاکره با کشورهای همسایه برای سرمایه گذاری مشترک هستیم
 
رئیس جمهور با بیان اینکه هم اکنون در حال مذاکره با بسیاری از کشورهای همسایه برای سرمایه‌گذاری مشترک در داخل هستیم اضافه کرد: اینکه نمایندگان کشورهای دنیا مرتب به ایران می‌آید، نشانگر آغاز دور جدیدی در کشور است و باید کارآفرینان همسایگان و همه ایرانیان از این شرایط به خوبی استفاده کنند.
 
رئیس‌ جمهور، وظیفه دولت را آماده کردن شرایط برای فعالیت بخش خصوصی در عرصه داخلی و خارجی برشمرد و تاکید کرد که کارآفرینان برای بهره گیری از فرصت های جدید به میدان بیایند.
 
حجت‌الاسلام روحانی اظهارداشت: حل مشکلات آیین‌نامه‌ها، قوانین و مقررات وظیفه دولت بوده اما سرمایه‌گذاری در پروژه‌ها و طرح‌های کشور بر عهده بخش خصوصی و فعالان اقتصادی است و دولت حرکت خود را با کمک و نظر فعالان اقتصادی تسریع و تصحیح می‌کند.
 
وی با اشاره به بودجه محدود۲۵۰ هزار میلیارد تومانی دولت در سال جاری گفت: بنابراین باید بخش خصوصی به میدان بیاید و البته صندوق توسعه نیز در حد توان خود کمک خواهد کرد.
 
رئیس‌ جمهوری تأکید کرد: همه مشکلات اقتصادی بعد از برجام صد در صد حل نشده، اما در همین مدت و پس از ۴ ماه از اجرای برجام، حرکت‌های خوبی در کشور شکل گرفته است.
 
وی با اشاره به وضعیت مطلوب امنیت در ایران اسلامی اظهار داشت: به واسطه امنیت پایدار کشور در استان آذربایجان غربی نیز شرایط امنیتی خوبی برای همه سرمایه‌گذاران مهیا شده است.
 
امروز فضای سیاسی خوبی در کشور وجود دارد
 
حجت الاسلام روحانی گفت: امروز فضای سیاسی خوبی در کشور وجود دارد و در فضای آزاد سیاسی نسبت به قوه مجریه منتقدین و شهروندان راحت‌تر از گذشته انتقاد می‌کنند و آنچه که فضای سیاسی ما را باز کرده سیاست داخلی است.
 
رئیس جمهور در ادامه با اشاره به اینکه برجام و انتخابات حاصل اراده مردم است، افزود: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه بد عهدی نکرد و پای امضای قراردادهای خود در صورتی که طرف مقابل نیز به آن پایبند باشد، ایستاده است.
 
حجت الاسلام روحانی افزود: سیاست داخلی است که راه را برای سیاست خارجی، فرهنگ و اقتصاد باز می‌کند و انتخابات توسعه سیاسی است، چرا که احزاب، جناح‌ها، گروه‌ها، مردم و تشکل‌های مختلف کاندیدا شده، نظر داده و پای صندوق‌های رأی حاضر می‌شوند.
 
وی با بیان اینکه در انتخابات اخیر هر فراز و نشیبی که پیش آمد، هیچ فعال سیاسی، انتخابات را تحریم نکرد، گفت: همگان متوجه شدند که راه‌حل صندوق است و اگر کسی برای اصلاح امور، راهی به جز صندوق را پیش بگیرد، اشتباه می‌کند و باید حواسمان به صندوق‌های رأی باشد و برجام نیز در سایه همین صندوق آراء شکل گرفت.
 
باید رقابت سالم و اخلاقی و صندوق آراء در کشور حاکم شود
 
رئیس‌ جمهور ادامه داد: انتخابات سال ۹۲ بود که راه را باز کرد و دنیا را تکان داد، چرا که دنیا فهمید در ایران مردم تصمیم‌گیر نهایی هستند و اگر ملت امری را اراده کند، به هدفش می‌رسد.
 
وی با تاکید بر اینکه باید رقابت سالم و اخلاقی و صندوق آراء در کشور حاکم شود اظهارداشت: امروز شرایطی مهیا شده که همه به آینده امیدوار هستند، راه دومی وجود ندارد و تنها راه، منحصر به رقابت سالم سیاسی و صندوق آراست.
 
حجت الاسلام روحانی با تأکید بر اینکه اراده ملی همه مشکلات را حل می‌کند ادامه داد: دولت و مجلس دهم در کنار هم برای رفع مشکلات مردم و ایجاد اشتغال و رفاه، تلاش خواهند کرد.
 
در ابتدای این جلسه نیز سرمایه گذاران و صاحبنظران به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ادعای روحانی درباره انتقادپذیری دولت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات