تصاویری از چیـن کشوری رکـوردشکن، عجیـب و جنـجالی -آکا

سایت سرگرمیخواندنی ها و دیدنی ها ,[categoriy]

تصاویری از چیـن کشوری رکـوردشکن، عجیـب و جنـجالی

تصاویری از چیـن کشوری رکـوردشکن، عجیـب و جنـجالی -آکاتصاویری از چیـن کشوری رکـوردشکن، عجیـب و جنـجالی -آکا

آکاایران: تصاویری از چیـن کشوری رکـوردشکن، عجیـب و جنـجالی

آکاایران: کشور چین بخاطر عجایب بسیار زیادی که از گذشته تا به امروز داشته از لحاظ فرهنگ، جمعیت، اقتصاد، علم و …. یک کشور عجیب و جالب دنیا شناخته شده است.


 


به گزارش آکاایران: چین این روزها به عنوان یکی از کشورهای صنعتی دنیا شناخته می شود و تقریبا تمام افراد دنیا حداقل یک وسیله چینی همراه یا در خانه شان دارند که روزانه از آن استفاده می کنند. این کشور غیر از کپی کاری و تولید انبوه موارد قابل ذکر دیگری نیز دارد.


 


پرجمعیت اما مسن


چین دیگر در همه جهان با جمعیت عجیب و غریبش مشهور است و همه می دانند که هیچ کشوری در دنیا در این زمینه به پای آن نمی رسد. آخرین تخمین ها، جمعیت این کشور را 1,347,350,000نفر نشان می دهد. حدود نیمی از جمعیت چین در مناطق روستایی ساکن هستند. جمعیت شهرنشین چین از سال ۱۹۹۰ با سرعت بسیار زیادی افزایش پیدا کرده و در حال حاضر ۵۱/۳ درصد جمعیت چین در مناطق شهری ساکن هستند؛ رقمی که در سال ۱۹۹۰ تنها ۲۶درصد بود. با وجود این جمعیت زیاد، چین با مشکل بزرگی بنام “افزایش سالمندان” مواجه است.


 


براساس پیش بینی سازمان ملل، جمعیت بالای ۶۰ سال چین احتمالاً تا سال ۲۰۵۰ با دو برابرشدن، به رقمی حدود ۴۳۸ میلیون نفر می رسد. پرداخت حقوق بازنشستگی این افراد یکی از مشکلات اقتصادی چین است. افزایش سن بازنشستگی یکی از گزینه هایی است که دولت چین می خواهد از آن به عنوان راهکاری در این زمینه استفاده کند. هر چند این اقدام با نارضایتی عمومی همراه خواهد بود اما دولت این کشور هم برای مقابله با این وضعیت گزینه های زیادی ندارد. با معیار های جهانی، بازنشسته های چین حقوق زیادی نمی گیرند اما به نظر مردم این کشور، این حقوق خوب به نظر می آید. میانگین حقوق بازنشستگی در این کشور حدود ۳۶۰دلار در ماه است که حدود نصف حقوق افراد شاغل به حساب می آید. علت اصلی افزایش طبقه مسن چین اجرای سیاست سختگیرانه تک فرزندی طی سال های 60 -1950 است.


 

[ منبع این خبر سایت آکاایرام-سرگرمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تصاویری از چیـن کشوری رکـوردشکن، عجیـب و جنـجالی -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات