در سالجاری 116 هزار گردشگری خارجی به شیراز سفر کرده اند

به گزارش ایرنا مصیب امیری شامگاه دوشنبه در آیین تجلیل از اعضای ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی در فارس بیان کرد: امسال نسبت به مدت زمان یاد شده سال گذشته، حضور و اقامت گردشگران خارجی در استان فارس و شهر شیراز افزایش قابل توجهی داشته است که این نویدبخش توسعه گردشگری بین المللی در کشور است.
وی افزود: در این مدت زمان تعداد دو میلیون و 27 هزار نفر از اماکن تاریخی و فرهنگی تحت پوشش این اداره کل در فارس بازدید کردند که در این بخش نیز افزایش داشته است.
امیری اظهارداشت: به دنبال حضور بیشتر گردشگران داخلی و خارجی در استان، آمار بازدیدکنندگان از اماکن تاریخی استان نیز افزایش داشته است که این مهم تاثیر شگرفی در توسعه اقتصادی استان دارد.
وی با اشاره به خدمات ارائه شده در ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی در فارس اضافه کرد: در ایام نوروز امسال بیش از چهار میلیون نفر شب در مراکز اقامتی استان اقامت داشتند و یک میلیون و 500 هزار نفر نیز از اماکن تاریخی استان بازدید کردند.
او ادامه داد: همچنین در ایام نوروز 44 نمایشگاه و بازارچه صنایع دستی در فارس فعال بود که فروش صنایع دستی استان در این نمایشگاه ها بیش از 27میلیارد و 670میلیون ریال برای استان ارز آوری داشته است.
** مجلس دهم برای رفع خلاهای قانونی حراست از میراث فرهنگی اقدام کند
فرمانده نیروی انتظامی استان فارس نیز گفت: متاسفانه در برخی از قوانین کشور برای حفظ و حراست از میراث فرهنگی استان، خلا های قانونی وجود دارد.
سردار احمدعلی گودرزی افزود: در کنار خلاهای قانونی، پایین بودن هزینه های جرائم در زمینه های میراث فرهنگی نیز یکی از موانع برای حراست کامل از میراث فرهنگی است زیرا این موضوع عامل بازدارنده ای برای تنبیه و مجازات مجرمان و سارقان میراث فرهنگی نیست.
وی بیان کرد: فارس بیشترین آثار ثبت شده تاریخی و میراثی را در کشور دارد که مجلس دهم به ویژه نمایندگان استان فارس باید برای رفع این خلا های قانونی اقدام موثری کنند زیرا مزایای مثبت آن به استان باز می گردد.
گودرزی اظهارداشت: بر اساس ارزیابی های انجام شده میزان امنیت در فارس رضایت بخش است به طوری که استان فارس در دو سال گذشته رتبه اول و دوم برقراری امنیت را در کشور داشته است که این بیانگر مشارکت مردم برای تحقق این مهم است.
او اضافه کرد: تامین امنیت مسافران و گردشگران به ویژه گردشگران خارجی یکی از اولویت‌های پلیس فارس است که با جدیت دنبال می شود.
گودرزی ادامه داد: این درحالی است که در دو سال گذشته تنها چهار سرقت از گردشگران خارجی در فارس انجام شده که سه فقره از این سرقت ها مربوط به سارقان استان نبوده است.
وی با اشاره به خدمات مطلوب پلیس در ایام نوروز به گردشگران استان نیز عنوان داشت: در ایام نوروز امسال 150 ایستگاه پلیس در سطح استان برپا و به مسافران و گردشگران این استان خدمات داد که با همکاری مردم و تلاش نیروی انتظامی شاهد کاهش 22 درصدی جرایم در این مدت در استان بودیم.
3002/ 5054

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «در سالجاری 116 هزار گردشگری خارجی به شیراز سفر کرده اند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات