نشست تخصصی بازشناسی فرایندهای طراحی معماری در اورامان برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، بافت پلکانی و منحصر به فرد منطقه اورامان در شهرستان سروآباد موجب شده است تا کارشناسان، اساتید و دانشجویان دانشگاه هنر دانشگاه تهران به تحقیق و تفحص در این منطقه بپردازند.
لاله رمضانی کارشناسی ارشد مرمت مرمت و احیا ابنیه و بافت های تاریخی دانشگاه تهران عضو تیم پژوهشی منظر فرهنگی هورامان در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: نشست تخصصی بازشناسی فرایند های طراحی معماری در شهر هورامان تخت از تاریخ 8 لغایت 10 خرداد ماه تخت با هدف مطالعه و هم اندیشی بر روی ابعاد توسعه در منطقه هورامان در محل کتابخانه عمومی شهر اورامان برگزار شد.
وی افزود: محورهای اصلی این نشست بررسی پیامدهای توسعه، اسیب شناسی جریان توسعه معماری و بازشناسی فرایند های طراحی با رویکرد معماری بومی توسط تیم پژوهشی منظر فرهنگی و دانشگاه تهران است.
وی گفت: این نشست تخصصی سه روزه با برگزاری سه پنل تخصصی با عنوان 'انسان شناسی جامع پیامدهای توسعه در هورامان با مدیریت اقای دکتر فکوهی رئیس دانشگاه تهران و 'اسیب شناسی توسعه معماری در شهر هورامان تخت با مدیریت دکتر اکرمی ' رئیس دانشگاه هنر دانشگاه تهران برگزار شد.
به گفته وی هم زمان با این نشست نیز نمایشگاهی از اثار طراحی دانشجویان ارشد معماری دانشگاه تهران با عنوان طراحی معماری در هورامان تخت در محل کتابخانه هورامان به نمایش عموم گذاشته شده است.
اورامان از توابع بخش شهرستان سروآباد و در 140 کیلومتری سنندج واقع شده است.
1904

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نشست تخصصی بازشناسی فرایندهای طراحی معماری در اورامان برگزار شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات