طرح دانشگاه هنر تهران برای توسعه اورامان

غلامرضا اکرمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: رویکرد ما هر ساله در دانشگاه تهران در طرح معماری ارشد 3 ، طراحی معماری یکی از مناطق بومی کشور است.
وی افزود: در این راستا در آبان ماه سال گذشته در سفری که دانشجویان دانشگاه هنر دانشگاه تهران به شهر اورامان تخت داشتند با فرهنگ و معماری این منطقه آشنا شدند و تصمیم گرفتند که در این زمینه طرح های خود را ارائه دهند.
او ادامه داد: موضوعات طرح ها متنوع بود و به اختیار خود دانشجویان در زمینه های هتل داری، آموزشی، اداری، تجاری و خدماتی انجام شد و بر روی آنها کار کردند.
عضو هیات علمی دانشگاه تهران گفت: رویکرد ما اقتباس از معماری بومی منطقه و بر حسب شرایط جدید و از لحاظ زیستی و تکنولوژی جدیدی که وارد این منطقه شده است می باشد.
وی اضافه کرد: دانشجویان تصمیم گرفتند کارها و طرح های خودشان را به این منطقه بیاورند و با مسئولین اورامان و شهرستان مطرح کنند و با عشق و علاقه در این زمینه کار کردند.
دکتر اکرمی افزود: باتوجه به اینکه اورامان به شهر تبدیل شده و در معرض توسعه قرار گرفته این کارها، طرح های بسیار خوب و ارزشمندی هستند و برای توسعه و حفظ الگوی بومی و فرهنگ اورامان مناسب است.
وی خاطرنشان کرد: این طرح ها در راستای ارائه الگوهای مختلفی برای توسعه شهر اورامان است و اینکه مردم منطقه بدانند که معماری منطقه بسیار ارزشمند است و آن را حفظ کنند.
رئیس دانشگاه هنر دانشگاه تهران تصریح کرد: هدف از برگزاری این نشست سه روزه انتقال تجربیات به خود اهالی منطقه و مسئولین اورامان و شهرستان است که در این منطقه این پتانسیل و خلاقیت وجود دارد که می تواند باعث حفظ معماری و فرهنگ خاص این منطقه شود.
وی در پایان با ابراز گلایه از مسئولین گفت: این انتظار را از مسئولین استان و شهرستان داریم که از طرح ها و کارهای دانشجویان که بدون هیچ هزینه ای و به صورت رایگان انجام شده و در اختیار آنها قرار داده می شود، به منظور پیشبرد و حفظ فرهنگ بومی منطقه حمایت کنند.
سروآباد در غرب استان کردستان و در 90 کیلومتری سنندج واقع شده است.
1904

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طرح دانشگاه هنر تهران برای توسعه اورامان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات