رژیم صهونیستی اقدامات امنیتی علیه مروان برغوثی را تشدید کرد/ نمانیده مجلس فلسطین 5 بار به حبس ابد محکوم شد

به گزارش فلسطین الیوم، کمتیه رسیدگی به امور اسرا وآزادگان فلسطینی بااعلام این خبر افزود: اداره زندانها برای آزار واذیت ویمحل زندان او را دایم را جابجا می کند و درهر زندان که می رود مانع ارتباط وی با زندانیان بقیه زندانها می شود تا با ایجاد فضای بی ثباتی وی را مورد آزار و اذیت قرار دهد.
اشرف الخطیب یکی از وکلای فعال در این کمتیه که به تازگی به ملاقات مروان برغوثی در زندان جلبوع رفت، می افزاید: این سیاستها براساس ابلاغ تشکیلات اطلاعاتی رژیم صهیونیستی درمورد این نماینده فلسطینی اعمال می شود.
این گزارش حاکی است: رژیم صهیونیستی که این نماینده مجلس فلسطین را محکوم به پنج بار حبس ابد و ۴۰ سال زندان کرده در طول ۱۴ سال گذشته از حبس وی مرتب وی را به حبس انفرادی و جمعی فرستاده که آخرین بار وی را در زندان هداریم مورد عقوبت قرار دارد.
این مرجع مسوولیت برخوردهای غیرقانونی را برعهده اداره زندانهای رژیم صهیونیستی گذاشته است.
مروان البرغوثی درسال ۲۰۰۲ توسط ماموران اطلاعاتی رژیم صهیونیستی در رام الله ربوده شد.وی در طول دوران زندان خود موفق به اخذ مدرک دکتری شده و کمپینی برای نامزدی وی برای جایزه صلح نوبل به راه افتاده است .
علاوه بر پارلمان بلژیک ُشماری از انجمن های عربی و فلسطینی از جمله پارلمان عرب، از کاندیداتوری البرغوثی برای جایزه صلح نوبل خبر داده بودند.
آدولفو پرز اسکیبل برنده آرژانتیتی جایزه صلح نوبل در سال 1980میلادی نیز ، مروان برغوثی مبارز فلسطینی را نامزد جایزه صلح نوبل امسال کرده است.
مبارزات اسکیبل در دفاع از حقوق بشر و مبارزه با نظامیان حاکم بر آرژانتین در دهه هفتاد میلادی موجب شد وی برنده جایزه صلح نوبل1980 شود.
مروان برغوثی متولد ۱۹۵۹ در کرانه باختری رود اردن ٬ سیاست مدار و فرمانده فلسطینی است که از سال ۲۰۰۲ در زندان های رژیم صهیوینستی به سر می برد.
او در سال ۲۰۰۶ میلادی به مجلس قانون گذاری فلسطین راه یافت و در سال ۲۰۰۹ به عضویت شورای رهبری فتح انتخاب شد. بسیاری از تحلیل گران سیاسی او را محبوب ترین شخصیت سیاسی فلسطین می دانند.
مروان البرغوثی عضو کمیته مرکزی جنبش فتح و نماینده مجلس قانونگذاری فلسطین که از محبوبیت بالایی در میان فلسطینیان برخوردار است و نماد مقاومت به حساب می آید.
رژیم صهیونیستی مروان البرغوثی را در سال 2002 بازداشت و او را به اتهام مسئولیت در عملیات استشهادی که گردان های القسام شاخه نظامی جنبش حماس آن را انجام داده بود، به حبس ابد محکوم کرد.
برغوثی به دلیل مبارزاتش به پنج بار حبس ابد محکوم شده است و برخی او را به دلیل 14 سال مقاومت در زندان های رژیم صهیونیستی ، ماندلای فلسطین می نامند .
برغوثی در میان گروه های فلسطینی محبوبیت زیادی دارد و می تواند رهبری باشد که حماس و فتح بر روی او به توافق برسند.
شبک ۶۰۰۲ **1917

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رژیم صهونیستی اقدامات امنیتی علیه مروان برغوثی را تشدید کرد/ نمانیده مجلس فلسطین 5 بار به حبس ابد محکوم شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات