روزنامه نگار شناخته شده ایتالیایی: انگلیس فاسدترین کشور دنیاست

به گزارش ایرنا، این نویسنده 36 ساله ایتالیایی که بیش از دو دهه صرف افشای معاملات پنهانی مافیا کرده است، در فستیوال 'های ' گفت: اگر من از شما سئوال کنم کدامین کشور در دنیا فاسدترین است، ممکن است بگویید افغانستان، نیجریه، شاید یونان و یا جنوب ایتالیا؛ اما من به شما می گویم که انگلیس فاسدترین کشور دنیاست.
وی با بیان اینکه «90 درصد صاحبان سرمایه در انگلیس، به واسطه گریزگاه های مالیاتی فعالیت می کنند»، تصریح کرد: نظام اقتصادی انگلیس فاسدترین نوع است.
این نویسنده ایتالیایی گفت: جرسی و جزیره کیمن دروازه ی ورود سرمایه های فاسد به اروپاست و انگلیس کشوری است که به اقدام آنها مشروعیت بخشیده است.
وی افزود: 'صنعت خدمات مالی مستقر در شهر لندن سیستمی را تسهیل می‌کند که انگلیس را به فاسدترین کشور دنیا تبدیل کرده است و به نظر من مشکل بروکراسی، پلیس یا سیاست این کشور نیست، بلکه پایتخت مالی است که درگیر فساد است.'
این نویسنده ایتالیایی اضافه کرد: به همین دلیل است که چنین موضوعی برای من اهمیت داشته و قصد دارم درمورد آن با شما صحبت کنم و بگویم 'این مربوط به شماست، این مسئله به زندگی شما مربوط می شود، این موضوع به دولت شما ارتباط دارد'.
ساویانو همچنین در خصوص همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موسوم به برگزیت که قرار است 23 ماه ژوئن برگزار شود، بیان داشت: خروج از اتحادیه اروپا سبب تعمیق جرائم اقتصادی سازمان یافته می شود.
وی گفت: خروج از اتحادیه اروپا یعنی کارتل های مکزیکی، سرمایه داران قطری و مافیاهای روسی قدرت بیشتری به دست آورده و به پولشویی ادامه می دهند.
روبرتو ساویانو از زمان انتشار کتابش تحت عنوان 'گومورا' در سال 2006 میلادی که در مورد فعالیت اعضای باند مافیایی 'گامورا' در ناپل است، تحت حفاظت پلیس ایتالیا زندگی می کند.
اظهارات این روزنامه نگار ایتالیایی در حالی بیان می شود که لندن ماه گذشته میزبان اولین و بزرگترین کنفرانس بین المللی ضد فساد بود.
در این کنفرانس که رهبران و مقامات ارشد 40 کشور جهان و شرکت های بزرگ تجاری حضور داشتند بر لزوم ترسیم نقشه راه برای مقابله با فساد مالی و گریزگاه های مالیاتی که بستر ساز خشونت های سازمان یافته، تروریسم و افراط گرایی است، تاکید کردند.
دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس در آستانه برگزاری این کنفرانس ادعا کرده بود که افغانستان و نیجریه از فاسد ترین کشورهای جهان هستند.
نشست لندن در حالی برگزار شد که نشت اخیر میلیون ها اسناد شرکت حقوقی پانامایی 'موساک فونسکا' موسوم به 'اوراق پاناما'، حساسیت افکار عمومی و کشورهای جهان در مورد گریزگاه های مالیاتی و گستره فساد مالی در اشکال مختلفش از جمله پولشویی و فرارمالیاتی را برانگیخته است.
اسناد یاد شده نشان می دهد چگونه برخی از ثروتمندترین و قدرتمندترین افراد جهان دارایی هایشان را در کشورها و یا مناطقی که گریزگاه های مالیاتی شناخته می شوند به اشکال مختلف از جمله با تاسیس شرکت های صوری پنهان کرده اند.
در این اسناد نام بیش از 200 هزار شرکت و بنیاد صوری فاش شده است که برای گریز از مالیات در این کشورها و مناطقی که برخی از آنها تحت حاکمیت انگلیس هستند به ثبت رسیده اند.
اروپام**4**ن*1552

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روزنامه نگار شناخته شده ایتالیایی: انگلیس فاسدترین کشور دنیاست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات





جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات