وزیر جهاد کشاورزی: کاهش 60 درصد مصرف آب مهم ترین مزیت طرح های نوین آبیاری

به گزارش ایرنا، 'محمود حجتی' روز دوشنبه در آیین بهره برداری از پروژه های بخش کشاورزی آذربایجان غربی با اشاره به کاهش بهره برداری از چاه ها و سفره های زیر زمینی در اجرای این طرح ها افزود: حفظ حاصلخیزی و وارد نشدن تنش به درختان در کنار حفظ منابع آبی از دیگر مزیت های اجرای طرح های نوین آبیاری به صورت تجمیعی به شمار می رود.
وی اضافه کرد: با همراهی و همدلی کشاورزان، روند تجهیز اراضی کشاورزی به سامانه های نوین آبیاری سرعت می گیرد.
وی نقش تعاونی های آب بران در همراه سازی کشاورزان برای اجرای طرح های تجمیعی را مهم ارزیابی کرد و گفت: کشاورزان با رها کردن چاه ها حرکت بزرگ و قابل تقدیری انجام می دهند.
وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر استفاده بهینه از امکانات طبیعی و خدادادی، حفظ منابع آبی برای آیندگان را ضروری دانست.
امروز با حضور کاروان تدبیر و امید 268 پروژه با سرمایه گذاری 343 میلیارد ریال در بخش کشاورزی استان آذربایجان غربی بهره برداری و عملیات اجرایی 28 هزار هکتار شبکه فرعی و زهشکی اراضی کشاورزی استان آغاز شد.
رئیس جمهوری هم در سخنان خود در ورزشگاه تختی ارومیه از اختصاص پنج هزار و 800 میلیارد ریال برای اجرای طرح های کشاورزی استان خبر داد.
شبک/3071/2093/1905/1021/1917

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر جهاد کشاورزی: کاهش 60 درصد مصرف آب مهم ترین مزیت طرح های نوین آبیاری» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات