برخی روی تهور علی مطهری سخت حساب کرده‌اند/ همه چالش های ایدئولوژیک اصلاح طلبان/ « مجمع زنان تصیمیم ساز» یعنی چه؟

فعالان اصلاح طلب و اصولگرا در کانال‌های تلگرام خود به تحلیل و بررسی مسائل روز می‌پردازند. برخی از این تحلیل‌ها در ادامه خواهد آمد. سرویس سیاسی فردا: فعالان اصلاح طلب و اصولگرا در کانال های تلگرام خود به تحلیل و بررسی برخی مسائل روز می پردازند. گزیده ای از این تحلیل ها را در ادامه می خوانید.برخی روی تهور علی مطهری سخت حساب کرده‌اند/ همه چالش های ایدئولوژیک اصلاح طلبان/ « مجمع زنان تصیمیم ساز» یعنی چه؟بازی های دیگری در کار است!مهدی محمدی در کانال تلگرام خود نوشته است: انتخابات هيئت رييسه دائم مجلس عن قريب برگزار خواهد شد. در بادي امر توقع اين است كه همان نتيجه روز يكشنبه تكرار شود اما خبرها مي گويد بازي هاي ديگري در كار است. محور اصلي تلاش برخي طيف هاي داخل و خارج مجلس اين است كه تركيب هيئت رييسه به گونه اي تغيير كند كه "علي مطهري" به ضرب و زور جايي در هيئت رييسه بيابد. ظاهرا در برنامه هاي آينده نقشي ويژه برعهده اوست كه براي ايفاي آن  يدك كشيدن عنوان "نايب رييس" ضرورت دارد. من گمان ميكنم كساني روي خودشگفتي، تهور و توهمات علي مطهري سخت حساب كرده اند؛ ضمن اينكه به او به عنوان ابزاري مناسب براي "تنظيم" علي لاريجاني عندالمنازعات مي نگرند.

چالش ها و بحران های جریان اصلاحات
رضا سراج نوشته است: شکست در انتخاب رئیس و هیأت رئيسه مجلس خبرگان پنجم و تکرارشکست در انتخاب هیأت رئيسه مجلس دهم، چالش ها و بحران هایی را فراروی جریان اصلاحات و فتنه قرار داده است.
چالش های اصلاح طلبان :اصلاح طلبان بویژه از سال 88 به این سو با چالش های چند گانه ای مواجه شده اند. چالش عدم صداقت و ناراستی، تزویر و فرافکنی، نفودپذیری و دگردیسی معرفتی، همکاری با دشمنان نظام، بغی و طغیان گری علیه نظام و...از جمله چالش های جریان اصلاحات و فتنه بوده است. مشکلات مذکور و تکرارشکست در دو انتخابات اخیر، بحران های زیر را فراروی جریان اصلاحات و فتنه قرار می دهد. 
بحران های جریان اصلاحات و فتنه : 1 بحران اعتماد عمومی 2 بحران اعتبار داخلی3 بحران اعتنای خارجی4 بحران انسجام و پکپارچگی5 بحران ایجاد انگیزش اجتماعی6 بحران هویت دینی و معرفتی
ناکارآمدی دولت آقای روحانی و برملا شدن دروغ بزرگ اکثریت پنداری جریان اصلاحات و فتنه، بحران اعتماد عمومی را عمیق تر می سازد. #تکرار_شکست بحران اعتبار این جریان در حاکمیت را فزون تر می سازد. تکرارشکست و نداشتن ظرفیت اجتماعی-حاکمیتی، بحران اعتنای خارجی را گسترده می سازد. از این رو به نظر می رسد -با توجه به بحران هویت دینی و معرفتی- جریان اصلاحات و فتنه، مستعد انشقاق تشکیلاتی و رویگردانی اجتماعی شده است. 
محسن رضایی از دلایل بازگشت به سپاه می گوبدمي گويند چرا از لباس پاسداری خارج و وارد انتخابات گذشته شديد؟ آیا بيرون كردن فقر، بیکاری و فساد از كشور كمتر از بيرون كردن ارتش متجاوز عراق از سرزمین‌های اشغالی ايران است؟
آیا ايجاد شغل و زندگی آبرومندانه برای جوانان ايران زمين كمتر از نابودی استبداد شاهنشاهی است؟
 بدانید اگر به خاطر اين نگرانی‌ها و تاييد مردم و كارشناسان بر برنامه‌های  اقتصادی ام نبود وارد انتخابات گذشته نمی شدم. در دوسال گذشته نیز كه تهديدات منطقه ای زياد شد برای حفظ امنيت کشور و مردم به لباس پاسداری برگشته ام.
امروز ارزش هزار تومان روز انتخابات نصف شده است. همین پول‌های نصف شده هم در دست مردم نیست. اقتصاد قفل شده و رکود را می گویید آرامش!  توصیه می کنم مردم را فريب ندهيد، روزی حقیقت آشکار می شود.


دگماتیسم اصلاح طلبانه
یامین پور در کانال خود نوشته است: هر کس به ما رای نداده اخلاق ندارد؛ قبیله گرایی اصلاح طلبی روندهای دموکراتیک را پس می زند. همانطور که در شورش علیه نتیجه انتخابات 88 دیدیم؛ و همانطور که در لجاجت بر حمایت از سران نانجیب فتنه دیدیم؛ و همانطور که در توهین به الهه راستگو دیده شد وقتیکه به درک و انتخاب خودش رای داد و...
اصلاح طلبان از چیزی گله می کنند که خود به دنیا آورده اند: «اخلاق حرفه ای سیاست عرفی» در برابر «اخلاق متعالی سیاست قدسی»؛ کسانیکه مدعی اند دوران سیاست ورزی فضیلت گرا به پایان رسیده و دوران حاکمیت عقلانیت بوروکراتیک و فایده محور فرا رسیده است، نباید از اقتضائات این عقلانیت افسرده شوند. نمایندگان به ظاهر اصلاح طلب با همان منطقی به میثاق خود پشت کردند، که میثاق بسته بودند! 
اصلاح طلبان وقتی بیشتر افسرده می شوند که افشا شود رئیس دولت تدبیر و امید با زد و بندهای سیاسی از ریاست اصلاح طلبان و قدرت گرفتن آنها در مجلس جلوگیری کرده است. پیشتر گفته شده بود که جناب رئیس جمهور نه تنها برای تایید صلاحیت چهره های تراز اول اصلاحات تلاشی نمی کند که از حذف آنها از عرصه سیاست خوشنود هم هست. به نظر می رسد حسن روحانی به اقتضائات عقلانیت مدرن بیشتر پایبند است تا اصلاح طلبان احساساتی. 

 گام بعدی آمریکا و خطای دید مسوولین محمد عبداللهی نیز نوشته است:  آزمون های سخت در مسیر برآورده کردن اهداف و منافع ملی، ممکن است باعث ایجاد خطای دید در سنجش اهداف رقبا و دشمنان شود. اهداف پنهان آمریکا و هم پیمانانش در خصوص توافق برجام ازجمله واقعیت هایی است که  اگر جدی گرفته نشوند به بهای از دست رفتن امنیت و اقتدار کشور تمام خواهد شد. حقیقت اینست که آمریکا از همان ابتدا در پی آن بود که برجام بتواند با همکاری جریان نفوذی در داخل کشور، ایران را از درون تغییر داده و در فضای منطقه ای مهار ‌کند. اما هوشیاری رهبر معظم انقلاب  محاسبات پسابرجامی آمریکا را درباره محیط داخلی  کشور بر هم زد. از این رو آمریکا ناچار شد توقعات خود از برجام را برای اثرگذاری بر استراتژی  منطقه‌ای ایران تعدیل کند. در حال حاضر راهبرد این کشور ایجاد مکانیسم‌هایی است که  اشراف اطلاعاتی غرب  را بر برنامه منطقه ای ایران افزایش دهد.  مذاکراتی که میان برخی مقام‌های دولتی و کارگروه اقدام مالی (FATF) در حال انجام است، در همین راستا تعریف میشود و به نظر میرسد در صورت ادامه روند فعلی برنامه منطقه ای ایران را با تهدید جدی مواجه خواهد ساخت. چرا که هدف اصلي آمريكا در اين مذاكرات، اعمال استانداردها و جاگذاري ابزارهايي در نظام پولي و بانكي ايران است كه عملا مي‌تواند در میان مدت برنامه منطقه‌اي ايران را محدود کند.
مجمع زنان تصميم ساز
فاطمه دانشور عضو شورای شهر تهران در کانال خود نوشته است: يكي از پيشنهاداتي كه از بدو ورودم به شوراي شهرتهران داشته ام تشكيل " مجمع زنان تصميم ساز " در كشور است كه بتواند بانوان فعال در عرصه هاي سياستگذاری و تصميم سازي را بويژه مجلس و شوراهاي شهر و روستا را گرد هم آورد . اين گردهمایی و تبادل انديشه قطعا آگاهي همه بانوان فعال در حوزه هاي مختلف تصميم گيری و هم افزايي آنها را در مسائل مربرط به زنان و كودكان را به همراه خواهد داشت . آنزمان موضوع را با خانم ها مولاوردي، ابتكار و جلودارزاده در ميان گذاشتم و جلساتي در اين خصوص داشتيم تصميم براين شد يك سازمان غير دولتي به ثبت رسانيم . از سويي ديگر عضو شوراي شهر نيشابور خانم سكاكي بدنبال تشكيل انجمني براي عضويت بانوان عضو شوراهاي شهرو روستاي سراسر كشور بود . بالاخره بعد از چندين جلسه و تبادل نظر پنجشنبه گذشته با حضور بانوان مدير و عضو شوراي شهر و مجلس  از استانهاي مختلف در شهر نيشابور  تصميم به تشكيل " مجمع زنان تصميم ساز كشور "شد مراحل ثبت آن از روز گذشته با امضاي هفده موسس و بانوي تصميم ساز كليد خورد . اميد است با شروع بكار اين مجمع حل معضلات زنان و كودكان در عرصه هاي تصميم ساز كشورنظير اصلاح قوانين در مجلس بسرعت پيش رود .يكي از موضوعاتي كه در حاشيه جلسه مطرح كردم حساس سازي كليه نمايندگان به آسيب هاي زنان و كودكان معتاد بود. جالب اينكه اكثر شهرهاي كشور كمپ ترك اعتياد زنان ندارند و تقريبا هيچكدام مركز ترك اعتياد زنان باردار و مادر و كودك همراه هم را ندارند و بسيار نياز آن حس ميشود .مقرر شد هر يك از خانم ها در شهرهايي كه وكيل مردم هستند موضوع مذكور رو بسرعت پيگيري كنند.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برخی روی تهور علی مطهری سخت حساب کرده‌اند/ همه چالش های ایدئولوژیک اصلاح طلبان/ « مجمع زنان تصیمیم ساز» یعنی چه؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات