حق استفاده از - حذف لینک اطلاعات افراد - به تمام دامنه های گوگل گسترش یافت -آکا

آموزش کامپیوتر و اینترنت ، دیجی آکادنیای اینترنت

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش وب و اینترنت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- به عقیده کارشناسان حق فراموش شدن دامنه های گوگل ممکن منجر به پاک شدن سوابق خطرناک افراد سودجو از گوگل باشد.

,لینک,اطلاعات,افراد,[categoriy]

حق استفاده از - حذف لینک اطلاعات افراد - به تمام دامنه های گوگل گسترش یافت

حق استفاده از - حذف لینک اطلاعات افراد - به تمام دامنه های گوگل گسترش یافت -آکالینک,اطلاعات,افراد,دامنه,گوگل,گسترش

آکاایران: حق استفاده از

گوگل اعلام کرد که حق استفاده از« حذف لینک اطلاعات افراد»برای اروپایی ها را در مورد تمامی دامنه های خود و نه فقط دامنه های اروپایی خود اعمال می کند.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، این تحول از هفته آینده رخ خواهد داد تا آن دسته از شهروندان اروپایی که خواستار حذف شدن لینکی در مورد خود از جستجوگر گوگل هستند شاهد حذف شدن لینک های مربوطه از همه دامنه های گوگل و به خصوص دامنه اصلی آن یعنی دات کام باشند.

اتحادیه اروپایی دو سال قبل با صدور حکمی گوگل را ملزم به بررسی درخواست های شهروندان عضو اتحادیه اروپا در مورد حذف لینک های مربوط به خود از جستجوگر این شرکت کرد. بسیاری از اروپایی ها که معتقدند لینک دادن جستجوگر گوگل به برخی اخبار و اطلاعات در مورد آنها شهرت و اعتبارشان را به خطر می اندازد تا به حال از این فرصت به نفع خود استفاده کرده و اطلاعات غیردقیق را حذف کرده اند.

البته برخی کارشناسان و صاحب نظران معتقدند استفاده از این روش توسط برخی افراد سودجو ممکن است به حذف سوابق نامناسب و خطرناک این افراد از اینترنت منجر شود و لذا حق فراموش شدن باید با نهایت دقت و درستی اعمال شود.

اتحادیه اروپا از توسعه حق فراموش شدن از دامنه های صرفا اروپایی گوگل مانند de، fr، co.uk و .. به دامنه اصلی آن یعنی .com اظهار خرسندی کرده است. گوگل نیز در وبلاگ رسمی خود این تغییر را تائید کرده است.[ منبع این خبر سایت آکاایران-تکنولوژی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حق استفاده از - حذف لینک اطلاعات افراد - به تمام دامنه های گوگل گسترش یافت -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات