باید همه شبکه های پیام رسان تحت حاکمیت ما قرار بگیرند -آکا

آموزش کامپیوتر و اینترنت ، دیجی آکادنیای اینترنت

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش شبکه اجتماعی:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- تقی پور: سرورهای تلگرام به داخل منتقل شود باز هم می تواند قوانین ما را نقض کند.

,باید,شبکه,پیام,[categoriy]

باید همه شبکه های پیام رسان تحت حاکمیت ما قرار بگیرند

باید همه شبکه های پیام رسان تحت حاکمیت ما قرار بگیرند -آکاباید,شبکه,پیام,رسان,حاکمیت,قرار

آکاایران: باید همه شبکه های پیام رسان تحت حاکمیت ما قرار بگیرند

عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: اگر سرورهای شرکت های خارجی پیام رسان به داخل منتقل شود باز هم می توانند قوانین و مقررات ما را رعایت نکنند.

به گزارش آکا ایران به نقل از تسنیم، رضا تقی پور در برنامه تیتر شبکه خبر گفت: در کشور ۶ پیام رسان برخط داخلی که بین ۲۰۰ هزار تا ۲ و نیم میلیون کاربر دارند، فعال است.

عضو شورای عالی فضای مجازی افزود: شبکه های پیام رسان خارجی در کشور امکاناتی دارند که در اختیار شبکه های پیام رسان داخلی نیست.
وی گفت: شبکه پیام رسان تلگرام گفته می شود ۲۰ تا ۴۰ درصد پهنای اینترنت بین الملل را که وارد ایران می شود در اختیار دارد اما بخش خصوصی کشورمان برای راه اندازی پیام رسان باید پهنای باند بخرد و متحمل هزینه های بسیار شود.

عضو شورای عالی فضای مجازی افزود: با راه افتادن شبکه ملی اطلاعات برای شبکه های پیام رسان داخلی هزینه اینترنت بیش از ۱۰ برابر ارزان تر از خرید اینترنت بین الملل می شود.

تقی پور گفت: اگر سرورهای شرکت های خارجی پیام رسان به داخل منتقل شود باز هم می توانند قوانین و مقررات ما را رعایت نکنند.
وی افزود: باید این مسئله و رعایت قوانین داخلی برای شرکت های پیام رسان خارجی الزام آور باشد و این شرکت ها تحت حاکمیت ما قرار بگیرند.

عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: یکی از ناامنی های اساسی که به ذات فضای مجازی باز می گردد بحث گمنامی در اینترنت است زیرا نمی توان منشا صدور کار را به فرد مشخصی منسوب کرد.

وی درباره جلسه شنبه شب شورای عالی فضای مجازی افزود: در این جلسه درباره الزامات شبکه های پیام رسان، حفظ حریم خصوصی و اطلاعات کاربران، ایجاد فضای فرصت آفرین برای همه آنها و افزایش پهنای باند صحبت و بر آن تاکید شد.

در همین زمینه از نظرات تقی پور وزیر اسبق ارتباطات:
- با شهامت فیلتر می کنیم!
 
 

۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۳:۳۶:۴۸

باز هم چشم ما به نظرات مشعشع شما روشن شد. خسته نشدین از اینهمه اظهارنظر مخالف مردم؟!

 [ منبع این خبر سایت آکاایران-تکنولوژی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «باید همه شبکه های پیام رسان تحت حاکمیت ما قرار بگیرند -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات