شورای رقابت درباره انحصار در بازار اینترنت پرسرعت هنوز به تصمیم نرسیده است -آکا

آموزش کامپیوتر و اینترنت ، دیجی آکادنیای اینترنت

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش اینترنت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- در حال حاضر ۵۸ درصد از پورت های فعال ADSL را شرکت مخابرات ایران و ۴۲ درصد را سایر شرکت ها در اختیار دارند.

,شورای,رقابت,انحصار,[categoriy]

شورای رقابت درباره انحصار در بازار اینترنت پرسرعت هنوز به تصمیم نرسیده است

شورای رقابت درباره انحصار در بازار اینترنت پرسرعت هنوز به تصمیم نرسیده است -آکاشورای,رقابت,انحصار,بازار,اینترنت,پرسرعت

آکاایران: شورای رقابت درباره انحصار در بازار اینترنت پرسرعت هنوز به تصمیم نرسیده است

براساس مصوبه شورای رقابت، بازار شرکت های ارائه کننده اینترنت پرسرعت با ضابطه تعیین شده اختلاف بسیاری داشته و نیازمند بررسی بیشتر برای تصمیم نهایی است.

شورای رقابت در دویست و چهل و پنجمین جلسه خود که به منظور بررسی بازار اینترنت پرسرعت و بررسی چگونگی و روند تشکیل نهاد تنظیم کننده بخش انرژی برگزار شده بود مصوباتی را به تصویب رساند.

در این جلسه موضوع بازار اینترنت پرسرعت با حضور نمایندگان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور مورد بررسی قرار گرفت و موارد زیر مطرح شد:

سبوحی، قائم مقام رئیس سازمان در امور هماهنگی و سرپرست حوزه معاونت نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، گزارشی از وضعیت بازار و شرکت های فعال ارائه و تأکید کرد بدلیل وجود انحصار طبیعی شبکه کابل های مسی متعلق به شرکت مخابرات ایران، در سال های اخیر با بکارگیری و توسعه شبکه های رادیویی و طراحی چارچوب امتیازات موسوم به FCP ، آن را به ۱۱ شرکت تعمیم داده که شرکت ها انواع خدمات مخابراتی حتی تلفن را نیز می توانند ارائه کنند و در نتیجه به لحاظ تکنولوژیک درجه انحصاری ارائه خدمات اینترنتی در حال کاهش می باشد.

صادق عباسی شاهکوه، معاون بررسی های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز آماری از میزان فعالیت شرکت ها ارائه کرد که به موجب این آمار در حال حاضر ۵۸ درصد از پورت های فعال ADSL را شرکت مخابرات ایران و ۴۲ درصد را سایر شرکت ها در اختیار دارند.

با توجه به مصوبه جلسه ۱۰۶ شورای رقابت مورخ ۱۰/۰۲/۱۳۹۱ مبنی بر تعیین سقف ۱۰ درصدی برای شرکت مخابرات ایران، بویژه در مراکزی که سایر شرکت ها آمادگی ارائه خدمات دارند مشاهده می شود که این بازار با ضابطه تعیین شده اختلاف بسیاری دارد.

لذا به منظور ارزیابی دقیق تر از امکان اجرایی شدن مصوبه مذکور و یا لزوم اصلاح و تغییر آن، مقرر گردید مرکز ملی رقابت ضمن اخذ اطلاعات دقیق تر و تبادل نظر با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، پیشنهاد لازم را تهیه و به شورا ارائه نماید.[ منبع این خبر سایت آکاایران-تکنولوژی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شورای رقابت درباره انحصار در بازار اینترنت پرسرعت هنوز به تصمیم نرسیده است -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات