دوری از معنویت عامل مهم گسترش آسیب های اجتماعی است

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام حمید برازش عصر دوشنبه در کارگاه آموزشی کاهش و مقابله با آسیب های اجتماعی که در یاسوج برگزار شد، افزود: روحانیون به عنوان قشر تاثیرگذار مذهبی و فرهنگی جامعه می توانند سهم بسزایی در کاهش انواع آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی ایفا کنند.
وی بیان کرد: روحانیون رسالت و وظایف سنگینی در زمینه مقابله با انواع آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی بر عهده دارند و باید با داشتن مطالعه جامع و آگاهی به روز فاصله عده ای از مردم با خود را کاهش دهند.
برازش اظهار کرد: عده ای از مردم بر اساس تفکرات نادرست چنین تصور می کنند که روحانیون رابطه لازم را با آنان برقرار نمی کنند که این امر مقدمه ای برای بروز و گسترش انواع آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی است.
وی عنوان کرد: فاصله گرفتن عده ای از مردم از روحانیون و روی آوردن آنان بدون آگاهی لازم به فضای مجازی و شبکه های اجتماعی مشکلات متعددی را در جامعه ایجاد کرده است.
برازش ابراز داشت: به گونه ای که امروزه انواع آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی از جمله طلاق، خودکشی و اعتیاد روز به روز در جامعه در حال گسترش است.
مدیرکل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این کارگاه آموزشی، گفت: کاهش انواع آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی از دغدغه های مهم مسئولان اجرایی و متولیان امور فرهنگی کشور است.
حجت الاسلام سید علی فتح میرمحمدی افزود: رهبر معظم انقلاب تاکید کرده اند که برای کاهش و مقابله جدی با پنج آسیب و ناهنجاری مهم اجتماعی از قبیل اعتیاد، حاشیه نشینی، طلاق، خودکشی و بدحجابی در تمامی استان های کشور تلاش و اقدام لازم انجام شود.
وی بیان کرد: آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی باید به دقت بررسی، ریشه یابی و تجزیه و تحلیل شوند تا بتوان راهکارهای مناسبتری برای کاهش و مقابله با آنها یافت.
میرمحمدی اظهار کرد: برای کاهش و مقابله هر چه مطلوبتر با آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی در کهگیلویه و بویراحمد باید بیش از پیش بین قشرهای مختلف مردم استان حساسیت ایجاد کرد.
وی عنوان کرد: تا حد قابل ملاحظه ای عزم و اراده بین مردم، مسئولان اجرایی و روحانیون کهگیلویه و بویراحمد برای مقابله و کاهش آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی در این استان وجود دارد که باید هر چه بیشتر تقویت شود.
میرمحمدی ابراز داشت: کاهش و مقابله با آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی مستلزم اقدام و همت جدی است و با شعار دادن و یا سخن گفتن اجرا نخواهد شد.
وی افزود: آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی را نمی توان به طور کامل ریشه کن کرد اما باید برای گسترش نیافتن آنها کنترل و مدیریت شوند.
کارگاه آموزشی یک روزه کاهش و مقابله با آسیب های اجتماعی به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بویراحمد و با مشارکت دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.
حدود 250 نفر آقا و خانم از قشرهای تاثیرگذار و فعال مذهبی و فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد شامل روحانی، معلم و مسئول هیات های مذهبی استان در این کارگاه آموزشی حضور داشتند.
تدریس به شرکت کنندگان در این کارگاه آموزشی بر عهده دو نفر از استادان مجرب روانشناسی کهگیلویه و بویراحمد به نام های 'قادر زاده باقری' و 'شیرعلی خرامین' بود.
هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی ارائه آموزش های لازم به تعدادی از روحانیون، معلمان و مسئولان هیات های مذهبی کهگیلویه و بویراحمد به عنوان افراد تاثیرگذار جامعه و استفاده از توان و ظرفیت چشمگیر آنان در زمینه کاهش و مقابله با آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی در استان به ویژه طلاق، خودکشی و اعتیاد بوده است.
در این کارگاه آموزشی مواردی شامل تعریف آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی، عوامل موثر در ایجاد، دلایل بروز و گسترش، راهکارهای مقابله و پیشگیری و آثار و خطرات زیانبار آنها مطرح و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
7535/6162

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دوری از معنویت عامل مهم گسترش آسیب های اجتماعی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات