وزیر بهداشت: افزایش 6برابری کمبود ویتامین D در مردم/ بازسازی دو هزار و 500 خانه بهداشت در کشور

به گزارش خبرنگار ایرنا، سیدحسن قاضی زاده هاشمی عصر روز دوشنبه در آیین افتتاح همزمان 180 باب خانه بهداشت در آذربایجان غربی افزود: این قرص 50 هزار واحدی و به صورت قرص مرواریدی است که در برنامه کشوری به افراد بالاتر از 12 سال هر ماه یک قرص و به دو تا 12 ساله‌ها هر دو ماه یک قرص داده می‌شود.
وی با اشاره به اینکه 20 هزار خانه بهداشت پیش از دولت تدبیر و امید در کشور وجود داشت، اظهارکرد: در دوره فعالیت دولت تدبیر و امید و توجه ویژه این دولت به مقوله سلامت و بهداشت و درمان، دو هزار و 500 خانه بهداشت نوسازی و بازسازی شده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: اقلام دارویی مورد حمایت دولت از 275 قلم به 465 قلم رسیده است.
هاشمی در خصوص تحولات صورت گرفته پس از اجرای طرح تحول سلامت در آذربایجان غربی گفت: در طول اجرای این طرح به 2میلیون نفر در این استان خدمات بهداشتی ارائه شده است.
وی افزود: در قالب این طرح به 450 هزار نفر در حاشیه شهرهای آذربایجان غربی خدمات بهداشتی درمانی ارائه کرده ایم.
او اضافه کرد: به ازای هر سه هزار نفر، یک نفر مراقب سلامت و هر 45 هزار نفر سه پزشک عمومی در استان مستقر شده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین گفت: دولت در راستای طرح تحول نظام سلامت و کاهش پرداخت 30 درصدی از جیب مردم و رساندن آن به سه تا پنج درصد، یک هزار میلیارد ریال در آذربایجان غربی هزینه کرده است.
هاشمی افزود: برای مناطق محروم و روستایی آذربایجان غربی 200 متخصص جذب و برای بهداشت مناطق محروم 700 میلیارد ریال هزینه شده است.
وی ادامه داد: در سایه اقدامات دولت تدبیر و امید، 10 مرکز ام.آر.آی و سی.تی.اسکن در آذربایجان غربی راه اندازی شده است.
او اظهارکرد: از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید سه هزار نفر نیز جذب دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی شده اند.
در این مراسم، با دستور رئیس جمهوری عملیات اجرایی تشکیل پرونده الکترونیک سلامت و برنامه تامین و گسترش مراقبت های اولیه بهداشتی و خدمات نوین سلامت در حاشیه شهرها و سایر مناطق شهری آغاز شد.
شبک8137/2093/1905/1021/1917

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر بهداشت: افزایش 6برابری کمبود ویتامین D در مردم/ بازسازی دو هزار و 500 خانه بهداشت در کشور» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات