نماینده مجلس لبنان و عضو فراکسیون المستقبل استعفا کرد

به گزارش ایرنا، فاضل بعداز شکست سخت فهرست مورد حمایت حزب جریان المستقل به ریاست « سعدالحریری» و همپیمانانش در انتخابات شوراهای شهر در طرابلس، با صدور بیانیه ای استعفای خود را ازعضویت در پارلمان لبنان اعلام کرد.
فاضل بازرگان و سیاستمدار لبنانی ( متولد 1970 میلادی) سال 2009 میلادی نامزد کرسی رم ارتدوکس در حوزه انتخابیه طرابلس شد و با قرار گرفتن در فهرست مورد حمایت گروه 14 مارس توانست به پارلمان راه یابد و عضو شاخه مسیحی فراکسیون المستقبل شود.
موریس فاضل پدر روبیر پیش از او این کرسی را در پارلمان لبنان در اختیار داشت اما به علت بیماری فرصت را برای فرزندش فراهم کرد تا جای او را پر کند.
مجلس لبنان 128 نماینده دارد و از مهمترین وظایف آن انتخاب رئیس جمهوری لبنان است.
روبیر فاضل در بیانیه خود آورده است: همواره در کنار سعد الحریری ایستاده ام و حتی در ایجاد فهرست ائتلافی در انتخابات اخیر شورای شهر در طرابلس مشارکت کردم و اکنون با نتایج حاصله می ترسم نبرد سیاسی کنونی همه ارکان تشکیل دهنده بافت جامعه ما را از بین ببرد به ویژه اینکه بارها نسبت به صدمه وارد شدن به جایگاه و پایگاه رکنی و گروهی از جامعه هشدار داده ام.
سعدالحریری خواستار برگزاری انتخابات پارلمانی براساس قانونی کنونی معروف به « قانون شصتم» است و برخلاف خواست روبیر فاضل مخالفت خود را با قانون نسبیت اعلام کرده است.
این نماینده مستعفی دربیانه خود تاکید کرده است: تاکنون همه تلاش هایم برای تصویب قوانین در خصوص پرونده های اساسی مانند قانون انتخابات ، مبارزه با فقر وحل بحران برق شکست خورده و این تلاش ها با سکوت، تردید و بی توجهی مواجه شده است.
وی با انتقاد از تمدید دوره کنونی پارلمان لبنان، خاطرنشان کرده که نتوانسته است به عنوان نماینده مردم لبنان برای حفظ توازن و تعادل در کشور، جلوگیری از اخلال در عملکرد ارکان ملی و جلوگیری از به حاشیه راندن و یا حذف رکنی از ارکان بافت ملی لبنان اقدام کند و به همین دلیل از مقام نمایندگی استعفا می کند.
محافل سیاسی و رسانه ای از شکست حزب جریان المستقبل در انتخابات اخیر شورای شهر طرابلس معروف به پایتخت شمال لبنان که بیشتر نمایندگان آن در پارلمان نزدیک به این حزب هستند، به عنوان « یکشنبه سیاه» و « زلزله سیاسی» یاد کرده اند.
فهرست مورد حمایت « اشرف ریفی» وزیر مستعفی دادگستری لبنان از میان 24 کرسی شورای شهر طرابلس ، 18 کرسی و فهرست مورد حمایت جریان المستقبل و همپیمانان قدرتمند او تنها 6 کرسی را تصاحب کردند.
خاورم** 1324

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نماینده مجلس لبنان و عضو فراکسیون المستقبل استعفا کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات