255 طرح آبیاری تحت فشار در آذربایجان غربی بهره برداری شد

به گزارش ایرنا، این طرح ها با سرمایه گذاری 136 میلیارد و 710 میلیون ریالی اجرا شده و 7.8 میلیون متر مکعب در سال صرفه جویی در مصرف آب سفره های زیرزمینی به همراه خواهد داشت.
امروز همچنین 2 پروژه تولیدهای گیاهی، هشت پروژه تولیدهای دامی و سه پروژه صنایع کشاورزی بهره برداری و عملیات اجرایی 28 هزار هکتار شبکه فرعی کم فشار شروع شد.
رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: برای 268 پروژه بهره برداری شده در بخش کشاورزی استان همزمان با حضور کاروان تدبیر و امید به میزان 343 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.
اسمعیل کریم زاده با اشاره به اینکه این استان با 2.3 درصد مساحت ایران، شش درصد محصولات کشاورزی کشور را تولید می کند، اعلام کرد: در دو سال گذشته هشت هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان آذربایجان غربی به سامانه های نوین آبیاری مجهز شده است که برابر با 15 درصد کل اراضی تجهیز شده استان به این سامانه هاست.
وی با اشاره به مزایای اجرای شیوه های نوین آبیاری به صورت تجمیع شده از جمله حذف چاه های مجاز و غیر مجاز از چرخه مصرف، از مطالعه 16 هزار هکتار طرح تجمیعی آبیاری نوین در این استان خبرداد.
کریم زاده گفت: پروژه آبیاری قطره ای تجمیعی این روستاها در فاز نخست به مساحت 58 هکتار با سرمایه گذاری 9 میلیارد و 200 میلیون ریال بهره برداری می شود که 528 هزار متر مکعب در سال صرفه جویی در آب مصرفی بخش کشاورزی این روستاها خواهد داشت .
پروژه های بخش کشاورزی آذربایجان غربی به دستور رئیس جمهوری از طریق ارتباط ویدئویی و با حضور وزیر جهاد کشاورزی در روستای تازه کند قشلاق ارومیه بهره برداری شد.
در سفر کاروان تدبیر و امید به آذربایجان غربی پنج هزار و 800 میلیارد ریال برای بخش کشاورزی استان اختصاص یافته است.
3071/2093 /1596

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «255 طرح آبیاری تحت فشار در آذربایجان غربی بهره برداری شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات