پرداخت مالیات در ساوه 11 درصد افزایش یافت

مالیات مدیر امور مالیاتی ساوه گفت: میزان دریافتی کل مالیات مستقیم و غیرمستقیم در سال ۹۴ این شهرستان بالغ بر ۲۷۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد افزایش داشته است.

مرتضی رضائی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ساوه، با اشاره به میزان مالیات جمع‌آوری شده در سال 94 اظهار داشت: 100 میلیارد تومان به شهرداری‌های ساوه، آوه، غرق آباد، نوبران و دهیاری‌های بخش مرکزی داده شده است که از این مبلغ 17میلیارد تومان سهم دهیاری‌ها است که در بحث عوارض اختصاص یافته به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها 19 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

وی افزود: خوشبختانه در این چند سال با توجه به قانون مالیات برارزش افزوده و با توجه به مبالغی که به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها تعلق گرفته و اقدامات عمرانی خوبی در سطح روستاها و شهرها انجام شده است.

معاون مدیرکل و مدیر امور مالیاتی ساوه با اشاره به اقدامات در سطح روستاها نسبت به سال گذشته گفت: در سال 93 در روستاها شاهد اقدامات خوبی درحوزه عمران و بهداشتی در روستاها بودیم که این امر نشان می‌دهد رسیدگی در روستاها نسبت به گذشته بهتر شده است، که این هزینه‌ها از محل مالیات برارزش افزوده است.

رضائی تصریح کرد: اگر اشخاص حقیقی و حقوقی کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را به حساب‌های مشارکتی تعیین شده از سوی دولت‌و یاکمک‌های خود رابه منظور تعمیر وتجهیز، احداث ویا تکمیل‌پروژه‌های مدارس، دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی، مراکز بهداشتی ودرمانی، بهزیستی، کتابخانه درطرح‌های بهداشت و درمان پرداخت کنند همان سال از مالیات درآمدشان قابل کسر می‌شود.

وی افزود:  مراجعانی که به مغازه‌ها و اماکنی که خدمات آنها مشمول مالیات برارزش افزوده می‌شود در نخستین قدم باید از فروشنده گواهی‌نامه ارزش افزوده را دریافت کنند که در این فرم فروشنده با معرفی خود به سازمان امور مالیاتی مجوز دریافت مالیات برارزش افزوده در قبال خدمات ارائه شده را دریافت کرده است.

معاون مدیرکل و مدیر امور مالیاتی ساوه بیان داشت: مالیات مستقیم وصولی اداره مالیات به خزانه دولت واریز و دولت براساس مبلغ وصولی مالیات در هر استان یا شهرستان درصدی از مبلغ واریزی را به عنوان بودجه به شهرستان تخصیص می‌دهد که این مبلغ در کارهای زیربنائی هزینه می‌شود.

رضائی عنوان کرد: در سطح استان شهرستان ساوه از شهرهای مهم مالیاتی به حساب می‌آید و در سطح کشور نیز از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است.

وی با اشاره به بحث حمایت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی گفت: در قانون جدید مالیاتی مصوب 31/ 04/ 94 آورده شده کسانی که طبق مصوبه هیئت دولت و سازمان امور مالیاتی کشور در 6 ماهه نخست سال اصل مالیات خود را پرداخت نمایند از 100 درصد بخشودگی جرائم  بهره‌مند می‌شوند و این بخشودگی شامل جرائمی بوده که قابل بخشش است.

معاون مدیرکل و مدیر امور مالیاتی ساوه تصریح کرد:  در ماده 132 قانون مالیات‌های مستقیم در راستای شعار سال که بنا به فرموده مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام‌گذاری شده است آمده کسانی که از ابتدای سال 95 از مراجع ذیصلاح پروانه یا مجوز بهره برداری گرفته باشند در مناطق توسعه یافته 5سال و در مناطق کمتر توسعه یافته به مدت 10 سال می‌توانند از معافیت این ماده بهره‌مند شوند به شرط آن‌که اظهارنامه مالیاتی خود را در موعد مقرر تسلیم کنند.

رضائی با اشاره به حذف ماده 104 قانون مالیاتی گفت: با حذف این ماده از مواد قانون مالیاتی به نقدینگی پیمانکاران و شرکت‌ها کمک شده است.

وی ادامه داد: در قانون جدید آمده است زمانی که ملکی به فروش می‌رسد و یا به اسم شخص دیگری واگذار می شود باید مالیات ملک موردنظر را پرداخت نماید و در صورتی‌که در گذشته حتی اگرملک درآمدی نداشت صاحب ملک مجبور بود مالیات پرداخت کند.

معاون مدیرکل و مدیر امور مالیاتی ساوه بیان داشت: مودیانی‌که مالیات خود را پرداخت نمی‌کنند ابتدا طبق برگه تشویقی به آنها ابلاغ می‌شود و پس از قطعیت، پرونده آنها به اداره وصول و اجرا ارجاع می‌شود و اداره وصول و اجرا طبق اطلاعاتی که از مودی در پرونده موجود است مانند حساب‌های بانکی مودی، وسائط نقلیه‌ای که به اسم مودی بوده، اقدام به توقیف حساب‌های بانکی و اموال غیرمنقول و ممنوع الخروج نمودن مودی می‌کند.

رضائی با اشاره به تبصره 2 ماده 119 برنامه پنجم توسعه تسلیم اظهارنامه مالیاتی گفت: بر اساس تبصره 2 ماده 119  شرط بهره مندی از هرگونه معافیت مالیاتی تسلیم اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر باشد که اشخاص حقیقی وصاحبان مشاغل مکلفند اظهارنامه مالیاتی خود را تا پایان خرداد 95 از طریق سایت سازمان مالیاتی تکمیل کرده و ارسال نمایند.

وی افزود: سالانه 60 تا 70 درصد صاحبان مشاغل مشمول معافیت مالیاتی می‌شوند .

معاون مدیرکل و مدیر امور مالیاتی ساوه با اشاره به ماده 134 قانون مالیاتی عنوان کرد: مدارس غیرانتفاعی، آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای آزاد دارای مجوز و مهدهای کودک از پرداخت مالیات معاف هستند.

رضایی خاطرنشان کرد: در سیستم ثبت نامی جدید خود مودی می‌تواند به سایت سازمان مراجعه کند و فیش مالیاتی خود را از سیستم دریافت کرده و پرداخت کند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پرداخت مالیات در ساوه 11 درصد افزایش یافت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات