اتمام طرح تامین آب کشاورزی مسجدسلیمان سبب کاهش بیکاری جوانان شهرستان می‌شود

آب کشاورزی رئیس جهاد کشاورزی مسجد سلیمان تامین آب اراضی کشاورزی این شهرستان را از جمله طرح‌ها و پروژه‌های مهم در حوزه کشاورزی مسجد سلیمان دانست که می‌تواند به کاهش بیکاری در این شهرستان منجر شود.

ناصر حسین پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مسجدسلیمان با اشاره به طرح تامین آب اراضی کشاورزی مسجد سلیمان انجام این طرح را از جمله طرح های مهم در حوزه کشاورزی این شهرستان دانست و اظهار داشت: اجرای این طرح می‌تواند منجر به تامین آب 10 هزار هکتار از اراضی کشاورزی در منطقه بتوند در این شهرستان، تامین آب اراضی کشاورزی سد گتوند به میزان 9 هزار هکتار، تامین آب  3 هزار هکتاراز اراضی کشاورزی منطقه گلگیر و همچنین تامین آب هزار هکتاراز اراضی کشاورزی دریاچه سد مسجد سلیمان شود.

وی افزود: هم اکنون در شهرستان مسجد سلیمان منابع عظیم آبی وجود دارد که از جمله این منابع می‌توان به منابع آبی در یاچه سد مسجدسلیمان، منابع ‌بی دریاچه سد گتوند و همچنین منابع آبی در مناطق بتوند و گلگیر از توابع این شهرستان  اشاره کرد که با استفاده از این منابع می‌توان آب مورد نیاز اراضی کشاورزی در این شهرستان را تامین کرد.

رئیس جهادکشاورزی مسجدسلیمان با اشاره به اینکه اقدامات اولیه به منظور انجام این طرح توسط اداره جهاد کشاورزی مسجد سلیمان و سازمان آب و برق خوزستان صورت گرفته است انجام این طرح را در راستای طرح تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دانست.

وی با اشاره به مهم ترین مزایای انجام این طرح بیان داشت: ایجاد اشتغال پایدار و کاهش معضلات بیکاری، افزایش درآمد و رفاه حال کشاورزان، امکان صادرات میوه های درختی، امکان کشت گیاهان دارویی، تثبیت و جلوگیری از فرسایش خاک و همچنین جلوگیری از پر شدن مخازن سد ها ناشی از فرسایش خاک از جمله مهم ترین مزایای اجرای این طرح هستند.

حسین‌پور همچنین به شرایط مستعد این شهرستان در بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: مسجد سلیمان دارای پتانسیل بالایی در بخش کشاورزی است و آنچه که سبب پتانسیل این شهرستان در بخش کشاورزی می‌شود عدم شوری خاک، دمای مناسب و شرایط مساعد به منظور تولید محصولات کشاورزی است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اتمام طرح تامین آب کشاورزی مسجدسلیمان سبب کاهش بیکاری جوانان شهرستان می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات